המינהל הורה לסגור סטודיו לאומנות בקיבוץ - פורום מנהל מקרקעי ישראל

שאלה חדשה
 • אפרת

  נשלח ע"יאפרת 18:24, 25 בדצמבר 2013

  המינהל הורה לסגור סטודיו לאומנות הנמצא בשטח קיבוץ למעלה מארבעים שנה, בטענה שהוא עוסק במסחר. האם זה חוקי? או אולי זו החלטה שרירותית?

  השב
 • 09:47, 26 בדצמבר 2013


  אפרת שלום רב

  רשות מקרקעי ישראל עוברת כיום בין הקיבוצים והמושבים למציאת עסקים מסחריים ו/או תעשיה שנימצאים ללא תוכניות מאושרות.

  אין קשר לתקופה בו העסק שלך עובד מיכוון שהם יתקפו את השימוש שלך במקום. יש לבדוק במועצה האזורית, בוועדה המקומית האם יש תוכניות לעסק כמו שלך בתחום הקיבוץ.

  עו"ד רון שוורץ
  מנהל הפורום

  תגובה
 • 16:54, 30 בדצמבר 2013

  תודה רבה. נראה שיש שינוי מהותי במדיניות המינהל. האם אנחנו בדרך לנישול הקיבוצים מאדמותיהם?

  תגובה
 • 08:06, 31 בדצמבר 2013


  אפרת בוקר טוב

  רשות מקרקעי ישראל נוהגת כך מספר שנים הן בקיבוצים והן במושבים. האגודה החקלאית בו את חייה צרכה להיערך למגמות המשתנות וליזום תוכניות חדשות במיוחד לסוג השימושים בו את מתעסקת.

  לעניות דעתי המגמה הזו של רשות מקרקעי ישראל רק תחריף במשך השנים עוד ועוד עסקים יקבלו צו סגירה ויותר מכך ישלמו דמי שימוש בגין השנים בו הם היו פעילים.

  עון"ד רון שוורץ
  מנהל הפורום

  תגובה
 • 20:22, 1 בינואר 2014

  תודה רבה על התשובה המקיפה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אסף גסטפרוינד

מנהל הפורום: עו"ד אסף גסטפרוינד

בעל משרד עורכי דין המתמחה במקרקעין, שמאי מקרקעין מומחה מטעם בתי המשפט ושמאי בורר מטעם ועדות ערר מחוז
למידע נוסף

072-3214623 חיוג
הודעה

מנהל מקרקעי ישראל הוא אחד הגופים החזקים ביותר מבין הרשויות הממשלתיות שבהרבה מקרים עדיין האזרח חייב את השירותים אותו המנהל מספק. 
כנסת ישראל חוקקה את חוק יסוד מקרקעי ישראל הקובע כי לא ניתן להעביר בעלות במקרקעי ישראל לבעלות פרטית, ועל כן מנהל מקרקעי ישראל הוא למעשה הגוף הראשי במדינת ישראל אשר מנהל את קרקעות המדינה, מכוח חוק מנהל מקרקעי ישראל, תש"ך-1960.
החוקים הללו מובילים לכך שמנהל מקרקעי ישראל מנהל את רוב הקרקעות בשטחה של מדינת ישראל וזאת לאור המדיניות הקיימת של מועצת מקרקעי ישראל עם החלטות מנהליות שמוציאה מפעם לפעם. בראש מנהל מקרקעי ישראל עומד יו"ר שעל פי החוק כיום הוא שר השיכון ומנכ"ל ממונה.
הפורום יעסוק בטיפול בחוכרים ובמשתכנים, בעיות של המגזר החקלאי, נחלות חקלאיות, בן ממשיך, פיצול נחלה, הרחבות בקיבוצים ומושבים, שיווק קרקעות, ייעודי קרקע ושינויים, שאלות לגבי תוכנית בניין עיר, הסכמי פיתוח, הוספת בניה למבנה קיים, בתים צימודי קרקע, למי פונים במנהל.