סעיף בחוזה שכירות דירה - פורום מנהל מקרקעי ישראל

שאלה חדשה
 • אורי

  נשלח ע"יאורי 21:37, 15 בפברואר 2014

  בחוזה שכירות לדירה שאני עומד לחתום רשם הע"וד המייצג את המשכיר את הסעיף הבא: "מוסכם בזה בין הצדדים כי על המשכיר לשלם את מס הרכוש החל על הדירה (אם יחול)..." יש לציין שהדירה היא אחת מ 16 דירות בבנין משותף במרכז העיר , בנין שגילו כ 50 שנה. האם זה רלוונטי, והאם עלי לחשוש מסעיף כזה? תודה

  השב
 • 08:41, 16 בפברואר 2014


  אורי בוקר טוב

  בעבר היה חיוב גם במס רכוש אבל על המייצג שלך להודיע לך אם יש חיוב בדירה שלך.

  בכל מקרה הבדיקה פשוטה במשרדי מיסוי מקרקעין באזורך יודיעו לך שם אם דירתך חבה במס רכוש.

  בברכה

  עו"ד רון שוורץ
  מנהל הפורום
  03-9502977

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אסף גסטפרוינד

מנהל הפורום: עו"ד אסף גסטפרוינד

בעל משרד עורכי דין המתמחה במקרקעין, שמאי מקרקעין מומחה מטעם בתי המשפט ושמאי בורר מטעם ועדות ערר מחוז
למידע נוסף

072-3214623 חיוג
הודעה

מנהל מקרקעי ישראל הוא אחד הגופים החזקים ביותר מבין הרשויות הממשלתיות שבהרבה מקרים עדיין האזרח חייב את השירותים אותו המנהל מספק. 
כנסת ישראל חוקקה את חוק יסוד מקרקעי ישראל הקובע כי לא ניתן להעביר בעלות במקרקעי ישראל לבעלות פרטית, ועל כן מנהל מקרקעי ישראל הוא למעשה הגוף הראשי במדינת ישראל אשר מנהל את קרקעות המדינה, מכוח חוק מנהל מקרקעי ישראל, תש"ך-1960.
החוקים הללו מובילים לכך שמנהל מקרקעי ישראל מנהל את רוב הקרקעות בשטחה של מדינת ישראל וזאת לאור המדיניות הקיימת של מועצת מקרקעי ישראל עם החלטות מנהליות שמוציאה מפעם לפעם. בראש מנהל מקרקעי ישראל עומד יו"ר שעל פי החוק כיום הוא שר השיכון ומנכ"ל ממונה.
הפורום יעסוק בטיפול בחוכרים ובמשתכנים, בעיות של המגזר החקלאי, נחלות חקלאיות, בן ממשיך, פיצול נחלה, הרחבות בקיבוצים ומושבים, שיווק קרקעות, ייעודי קרקע ושינויים, שאלות לגבי תוכנית בניין עיר, הסכמי פיתוח, הוספת בניה למבנה קיים, בתים צימודי קרקע, למי פונים במנהל.