מכירת בית בהרחבה לאחר חתימת חוזה חכירה - פורום מנהל מקרקעי ישראל

שאלה חדשה
 • טליה

  נשלח ע"יטליה 08:52, 24 באפריל 2014

  שלום רב, ברשותי בית בהרחבה במושב,אני עומדת כרגע על חוזה פיתוח מול מינהל מקרקעי ישראל ,לקראת חתימה על חוזה חכירה. ברצוני למכור את הבית שברשותי,הבנתי שמיום חתימת חוזה החכירה לא תהיה לי אפשרות למכור את הנכס למשך חמש שנים,האם יש אפשרות למכור תחת חוזה פיתוח לפני החתימה על חוזה החכירה? מה הסיכוייים שניתן יהיה למכור את הנכס בלי להמתין חמש שנים? הבית אינו גמור אך יש שלד וגג. בברכה טליה

  השב
 • 11:07, 24 באפריל 2014


  טליה שלום רב

  טליה אני חייב לראות את ההסכם לפני שאענה לך בנושא מכירת הבית בהרחבה. יחד עם זאת רמ"י מאוד דווקנים בנושא בכל מקרה יש לך חוזה נוסף מול המושב וגם לו יש את הכללים שלו לא?


  בברכה
  עו"ד רון שוורץ
  מנהל הפורום
  03-9502977

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אסף גסטפרוינד

מנהל הפורום: עו"ד אסף גסטפרוינד

בעל משרד עורכי דין המתמחה במקרקעין, שמאי מקרקעין מומחה מטעם בתי המשפט ושמאי בורר מטעם ועדות ערר מחוז
למידע נוסף

072-3214623 חיוג
הודעה

מנהל מקרקעי ישראל הוא אחד הגופים החזקים ביותר מבין הרשויות הממשלתיות שבהרבה מקרים עדיין האזרח חייב את השירותים אותו המנהל מספק. 
כנסת ישראל חוקקה את חוק יסוד מקרקעי ישראל הקובע כי לא ניתן להעביר בעלות במקרקעי ישראל לבעלות פרטית, ועל כן מנהל מקרקעי ישראל הוא למעשה הגוף הראשי במדינת ישראל אשר מנהל את קרקעות המדינה, מכוח חוק מנהל מקרקעי ישראל, תש"ך-1960.
החוקים הללו מובילים לכך שמנהל מקרקעי ישראל מנהל את רוב הקרקעות בשטחה של מדינת ישראל וזאת לאור המדיניות הקיימת של מועצת מקרקעי ישראל עם החלטות מנהליות שמוציאה מפעם לפעם. בראש מנהל מקרקעי ישראל עומד יו"ר שעל פי החוק כיום הוא שר השיכון ומנכ"ל ממונה.
הפורום יעסוק בטיפול בחוכרים ובמשתכנים, בעיות של המגזר החקלאי, נחלות חקלאיות, בן ממשיך, פיצול נחלה, הרחבות בקיבוצים ומושבים, שיווק קרקעות, ייעודי קרקע ושינויים, שאלות לגבי תוכנית בניין עיר, הסכמי פיתוח, הוספת בניה למבנה קיים, בתים צימודי קרקע, למי פונים במנהל.