אין חיבור חשמל בבתים חדשים בהרחבה - פורום תביעות נגד חברת חשמל

שאלה חדשה
 • גלי

  נשלח ע"יגלי 16:52, 15 ביוני 2015

  בנינו את ביתנו הפרטי בהרחבה בכפר סירקין. כמונו גם כשלושים ומשפחות נוספות הנמצאות במצב בניה כזה או אחר. בזמן בניה עבדנו עם גנרטורים מכיוון שלא היו תשתיות חשמל מוכנות בהרחבה. לאורך השנתיים האחרונות, חברת החשמל והמועצה האזורית מפילות את האשמה אחת על השניה. לפני כשבועיים סוף סוף חברת החשמל קיבלה את חדרי הטרפו. וכרגע אף אחד בחברת החשמל לא מוכן לתת לנו לוז לחיבור לחשמל. ומדי פעם נאמר לנו כי לחברת חשמל אין זמן לחבר אותנו ביולי אוגוסט ואו שיש להם פרוייקטים אחרים על הראש. למותר לציין כי אנחנו עומדים עם בית מוכן+טופס 4, לא יכולים להיכנס כי אין חשמל ובמקביל משלמים שכ"ד (כסף שנזרק לחינם) ומשכנתא. (יש משפחה אחת שעברה לגור עם גנרטור, וחלק מהמשפחות צריכות לפנות בתים שכורים בחודש הקרוב), האם יש איזושהי דרך לחייב את חברת החשמל לזרז את הטיפול בעינינו? האם יש איזשהו חוק המחייב אותם לפעול או למצוא פתרון חיבור זמני מאחר והם מונופול ואין לנו אפשרות לפנות לחברה אחרת?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

  עו"ד שי שמואל פרץ,מנהל הפורום

  16:39, 16 ביוני 2015

  גלי שלום,

  לצערי אין חוק שמחייב את חברת החשמל לזרז חיבור חשמל לבתים.
  יש צורך לפנות במכתב רשמי מטעם כל המשפחות, תוך איום לפנייה לערכאות משפטיות (צו עשה דחוף לחיבור הבתים לחשמל).

  בהצלחה,

  עו"ד שמואל שי פרץ

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

מנהל הפורום: עו"ד שי שמואל פרץ

בעל תואר ראשון במשפטים ובעל תואר שני במנהל עסקים (בהצטיינות). עו"ד פרץ סיים בהצלחה את כיתת המצוינות
למידע נוסף

09-3731000 חיוג
הודעה

מירב התביעות שמוגשות נגד חברת החשמל על-ידי צרכניה מתרכזות בשלושה נושאים עיקריים:

שימוש בלתי חוקי בחשמל / גניבת חשמל: חברת החשמל עורכת בדיקות שגרתיות בבתים ובעסקים מידי יום. יחד עם זאת, לא אחת חברת החשמל טועה בשיקול דעת באשר לקרות מקרי שב"ח וקיימים מקרים בהם חויבו צרכנים בחיובי חשמל גבוהים בטענה לשב"ח כאשר בפועל השב"ח לא היה ולא נברא.
נזקים למוצרי חשמל: צרכני חברת החשמל מלינים חדשות לבקרים על נזקים שנגרמו למכשירי החשמל הביתיים. מקור התקלות נובע מנחשולי מתח שגורמים לעליות או ירידות מתח פתאומיות אשר פוגעים במכשירי החשמל הביתיים ולעיתים אף משביתים אותם כליל. בהתאם לתקנות שנקבעו בחוק החשמל חברת החשמל מחליטה האם לפצות את הצרכן או לאו.
חשבונות חשמל גבוהים: חברת החשמל פועלת עפ"י אמות מידה שנקבעו ע"י הרשות לשירותים ציבוריים–חשמל (להלן:"הרשות"), שהינה גוף רגולטורי בקשר לפעילות חברת החשמל בתחומים רבים. אחד התחומים עליהם אמונה הרשות, הינה תעריפי החשמל ואופן גבייתם. יחד עם זאת, חברת החשמל שוגה לעיתים בשיקול הדעת וסוטה מהכללים שקבעה הרשות.
על נושאים אלה ואחרים, בפורום זה.