• 11 בפברואר 2013

  אנטנה סלולרית ליד הדירה

  שלום
  לפני מספר שבועות גיליתי שקיימת אנטנה סלולרית על גג הדירה לידי.
  כיצד עלי לנהוג, למי עליי לפנות?

  תודה

  11 בפברואר 2013
 • 12 בפברואר 2013

  אנטנה סלולרית ליד הדירה

  באתר של המשרד לאיכות הסביבה יש את רשימת כל האנטנות החוקיות.בנוסף תפנה למשרד להגנת הסביבה - אגף קרינה , לגב' חני גולוב ודרוש שישלחו לך את הדוח של האנטנה לפי הכתובת שבה היא נמצאת. המייל של חני נמצא באתר של המשרד. כך תדע אם האנטנה הושמה כחוק ותוכל להתיעץ עם איש מקצוע לגבי עצמתה. אנטנות / מתקני גישה ששמים על גג בתים פרטיים, לצערי אינם דורשים אישור עיריה. בנוסף לכך אתה יכול להזמין בודק מוסמך שיבדוק את רמת הקרינה בביתך. כדאי לעשות את הבדיקה בשעות של "עומס שימוש" בטלפונים סלולרים בסביבתך. כשאין שימוש בטלפונים האנטנה "נחה"

  12 בפברואר 2013
  • מנהל הפורום עו"ד נבו למפל 12 בפברואר 2013

   אנטנה סלולרית ליד הדירה

   בוקר טוב

   המשרד להגנת הסביבה מהווה רובד אחד וחשוב כמובן לחוקיות המצאותן של אנטנות סלולריות ויש לפנות אליו. אוסיף כי קיימים רבדים מקבילים ונוספים לרובד זה; בין היתר חוק התכנון והבנייה(לדוגמא באשר לאופי המבנה עליו הוקמו האנטנות ויעודו) וכן תמ"א 36א' אשר בהתאם אליהם יתכן כי המצאותן באותו המבנה אינה חוקית ומשכך יתכן וניתן להסירן או לחילופין לקבל פיצוי כספי בגינן.
   בהצלחה

   12 בפברואר 2013
   • 14 במאי 2013

    אנטנה סלולרית ליד הדירה

    שכן התקין אנטנה סלולרית. גילינו דרך אתר שנקרא מדלן,באתר נרשם מתקן גישה אלחוטי. בררנו בעיריה והודיעו לנו שלמתקן גישה אלחוטי אין צורך בהיתר בניה,ולכן אין עילה לתבוע את השכן. נכנסנו לאתר שוב וגילינו להפתעתנו שסוג האנטנה שונה ממתקן גישה אלחוטי לתורן קרקעי. האם ניתן היום לתבוע מהעיריה שיבדקו את האנטנה לאור השינוי שנעשה.

    14 במאי 2013
    • מנהל הפורום עו"ד נבו למפל 14 במאי 2013

     אנטנה סלולרית ליד הדירה

     שלום משה
     איני בקיא בנסיבות המקרה אולם המלצתי הינה ראשית כי תפנה לעירייה ובדוק אילו מסמכים מצויים אצלם המעידים על קיומה של אנטנה באותה הדירה. לאחר מכן ובמידה ורצונך בכך, ביכולתך להגיש תביעה להורדת האנטנה או לירידת ערך.המלצתי הינה כי תפנה לטיפול משפטי לבירור טענותיך.
     בהצלחה.

     14 במאי 2013
 • מנהל הפורום עו"ד נבו למפל 11 בפברואר 2013

  אנטנה סלולרית ליד הדירה

  שלום ירון.

  המצאותה של אנטנה סלולרית ליד דירתך בהחלט מצריכה בדיקה ובחינה הנוגעת לחוקיותה.
  ראשית המלצתי הינה כי תפנה אל העירייה בכדי לברר האם קיים אישור להמצאותה של האנטנה במיקומה.
  כמו כן,ביכולתך לפנות במכתב אל מתקיני האנטנה בכדי לברר האם הקמתה חוקית. במידה שבדיקותיך ופניותיך אינן נושאות פרי, ביכולתך לפנות לייעוץ משפטי לבירור ובחינת המקרה.
  בהצלחה.

  11 בפברואר 2013
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?