אנטנה סלולרית ליד הדירה - פורום אנטנות סלולריות

שאלה חדשה
 • ירון

  נשלח ע"יירון 16:06, 11 בפברואר 2013

  שלום לפני מספר שבועות גיליתי שקיימת אנטנה סלולרית על גג הדירה לידי. כיצד עלי לנהוג, למי עליי לפנות? תודה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד נבו למפל

  עו"ד נבו למפל,מנהל הפורום

  16:25, 11 בפברואר 2013

  שלום ירון.

  המצאותה של אנטנה סלולרית ליד דירתך בהחלט מצריכה בדיקה ובחינה הנוגעת לחוקיותה.
  ראשית המלצתי הינה כי תפנה אל העירייה בכדי לברר האם קיים אישור להמצאותה של האנטנה במיקומה.
  כמו כן,ביכולתך לפנות במכתב אל מתקיני האנטנה בכדי לברר האם הקמתה חוקית. במידה שבדיקותיך ופניותיך אינן נושאות פרי, ביכולתך לפנות לייעוץ משפטי לבירור ובחינת המקרה.
  בהצלחה.

  תגובה
 • 09:08, 12 בפברואר 2013

  באתר של המשרד לאיכות הסביבה יש את רשימת כל האנטנות החוקיות.בנוסף תפנה למשרד להגנת הסביבה - אגף קרינה , לגב' חני גולוב ודרוש שישלחו לך את הדוח של האנטנה לפי הכתובת שבה היא נמצאת. המייל של חני נמצא באתר של המשרד. כך תדע אם האנטנה הושמה כחוק ותוכל להתיעץ עם איש מקצוע לגבי עצמתה. אנטנות / מתקני גישה ששמים על גג בתים פרטיים, לצערי אינם דורשים אישור עיריה. בנוסף לכך אתה יכול להזמין בודק מוסמך שיבדוק את רמת הקרינה בביתך. כדאי לעשות את הבדיקה בשעות של "עומס שימוש" בטלפונים סלולרים בסביבתך. כשאין שימוש בטלפונים האנטנה "נחה"

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד נבו למפל

  עו"ד נבו למפל,מנהל הפורום

  10:26, 12 בפברואר 2013

  בוקר טוב

  המשרד להגנת הסביבה מהווה רובד אחד וחשוב כמובן לחוקיות המצאותן של אנטנות סלולריות ויש לפנות אליו. אוסיף כי קיימים רבדים מקבילים ונוספים לרובד זה; בין היתר חוק התכנון והבנייה(לדוגמא באשר לאופי המבנה עליו הוקמו האנטנות ויעודו) וכן תמ"א 36א' אשר בהתאם אליהם יתכן כי המצאותן באותו המבנה אינה חוקית ומשכך יתכן וניתן להסירן או לחילופין לקבל פיצוי כספי בגינן.
  בהצלחה

  תגובה
 • 08:49, 14 במאי 2013

  שכן התקין אנטנה סלולרית. גילינו דרך אתר שנקרא מדלן,באתר נרשם מתקן גישה אלחוטי. בררנו בעיריה והודיעו לנו שלמתקן גישה אלחוטי אין צורך בהיתר בניה,ולכן אין עילה לתבוע את השכן. נכנסנו לאתר שוב וגילינו להפתעתנו שסוג האנטנה שונה ממתקן גישה אלחוטי לתורן קרקעי. האם ניתן היום לתבוע מהעיריה שיבדקו את האנטנה לאור השינוי שנעשה.

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד נבו למפל

  עו"ד נבו למפל,מנהל הפורום

  11:32, 14 במאי 2013

  שלום משה
  איני בקיא בנסיבות המקרה אולם המלצתי הינה ראשית כי תפנה לעירייה ובדוק אילו מסמכים מצויים אצלם המעידים על קיומה של אנטנה באותה הדירה. לאחר מכן ובמידה ורצונך בכך, ביכולתך להגיש תביעה להורדת האנטנה או לירידת ערך.המלצתי הינה כי תפנה לטיפול משפטי לבירור טענותיך.
  בהצלחה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד נבו למפל

מנהל הפורום: עו"ד נבו למפל

מייסד ושותף במשרד עורכי הדין למפל, ניסקי ושות' המתמחה בתחום התקשרות ודיני הסלולר. עו"ד למפל הינו בעל
למידע נוסף

077-9971233 חיוג
הודעה


אנטנות סלולריות רבות מוצבות מעל ראשיהם של דיירי בניינים ובקרבת אזורי מגורים.

רבים המקרים בהם דיירי בניין או דיירים בביתם סמוכים מגלים במקרה כי קיימות אנטנות סלולריות מעל ראשם ובקרבתם. אנטנות סלולריות פוגעות משמעותית בשגרת חיי תושבים הגרים בסמיכות אליהן ומורידה את ערך נכסם.

לדיירים הגרים בסמיכות להימצאותן של אנטנות סלולריות זכויות רבות המאפשרות את הסרתן של האנטנות או לחלופין מתן פיצוי כספי בגינן.