אנטנה סלולרית - פורום אנטנות סלולריות

שאלה חדשה
 • מוטי

  נשלח ע"ימוטי 10:53, 18 באפריל 2013

  שלום לפני מספר שבועות התברר לי משכנים בבית סמוך כי בבנין שלי הותקנה אנטנה/מתקן גישה במרפסת דירת הגג בקומה השמינית, , בדקתי יש אשור המשרד להגנת הסביבה, ואכן אין צורך בהיתר בניה מהעיריה. עיינתי בחוק הבזק לגבי היתר בניה ובהגדרה מצויין "גג בניין" , האם מרפסת נכללת בהגדרה או שבמרפסת יש צורך בהיתרים. האם שימוש בתשתיות התקשורת בבניין - רכוש משותף ללא אישור הדיירים , הועבר סיב אופטי ואיני יודע מה עוד, האם ככלל יש למתקין חובה לידע אותנו ? כל התהליך נעשה כמו גנבים בלילה . האם עילות אלו יכולות לסייע לנו בסילוק האנטנה. בתודה מוטי ליבנה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד נבו למפל

  עו"ד נבו למפל,מנהל הפורום

  10:04, 22 באפריל 2013

  שלום מוטי
  לאור הכתוב נראה כי אכן יש עילה להסרת האנטנה.
  ראשית קיימים רבדים רבים של חוקים ודרישות אשר נדרש לעמוד בהם בהקמתה של אנטנה. דהיינו,למשל במידה והאנטנה הוקמה בשטח המיועד למגורים עולה השאלה האם מדובר בעסק והאם ניתן אישור לכך וכו'. בנוגע לבנייה והתקנה בשטח הציבורי,ככלל על המתקין/בונה ליידע את הדיירים בפעולותיו.
  משכך נראה כי אכן ניתן לפעול להסרת האנטנה.
  בהצלחה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד נבו למפל

מנהל הפורום: עו"ד נבו למפל

מייסד ושותף במשרד עורכי הדין למפל, ניסקי ושות' המתמחה בתחום התקשרות ודיני הסלולר. עו"ד למפל הינו בעל
למידע נוסף

077-9971233 חיוג
הודעה


אנטנות סלולריות רבות מוצבות מעל ראשיהם של דיירי בניינים ובקרבת אזורי מגורים.

רבים המקרים בהם דיירי בניין או דיירים בביתם סמוכים מגלים במקרה כי קיימות אנטנות סלולריות מעל ראשם ובקרבתם. אנטנות סלולריות פוגעות משמעותית בשגרת חיי תושבים הגרים בסמיכות אליהן ומורידה את ערך נכסם.

לדיירים הגרים בסמיכות להימצאותן של אנטנות סלולריות זכויות רבות המאפשרות את הסרתן של האנטנות או לחלופין מתן פיצוי כספי בגינן.