האם ועד בית הוא יישות שיכולה לבצע פעולה בבית המשותף? - פורום אנטנות סלולריות

שאלה חדשה
 • בעלת דירה

  נשלח ע"יבעלת דירה 08:33, 5 באוקטובר 2013

  בעל פנטהאוז הציב אנטנה על גג הדירה שלו (לא מענייני מי ביצע ועבור מי). תקנון הבית המשותף מאפשר מעבר דרך שטחים פרטיים לצורך סילוק מפגע (נועד במקור לטיפול דחוף בנזילות מים וביוב וכיוצ"ב) או שימוש בנכס בניגוד לתקנון. א. האם וועד הבית הוא יישות שיכולה לבצע פעולה כמו התראה, כניסה לנכס וטיפול במפגע (ע"י בעלי מקצוע מוסמכים כמו שרברב או חשמלאי במקרה הזה)? ב. מהי חשיפת וועד הבית ו\או מי שפעיל בנושא לתביעת נזיקין של בעל הנכס או בעל הציוד שהותקן במקום (ערך הציוד ונזק לרשת)? ג. מהי חשיפת וועד הבית ו\או מי שפעיל בנושא לחקירה ואישום בגין פריצה \ הסגת גבול וכו' ? ג. האם יש תקדימים לכך ומה הייתה הפסיקה במישור הפלילי והאזרחי? (מחדד - התקנה בבית משותף, לא הרס במקום אחר כמו בכפר הדרוזי)

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד נבו למפל

  עו"ד נבו למפל,מנהל הפורום

  10:23, 9 באוקטובר 2013

  שלום רב,
  ניתן לבחון חוקיותה של אנטנה סלולרית על גג הדירה. בנוגע לכך ביכולתכם לפנות לעירייה ולברר אודות היתרים ואישורים שניתנו לאנטנה.הקמת אנטנה סלולרית מצריכה היתרים ואישורים הנוגעים לרבדים שונים בחוק כגון חוק התכנון והבנייה, חוק המקרקעין, תמ"א 36 וכו'.

  בנוגע לזכויותיו וחובותיו של ועד הבית בבית המשותף המלצתי הינה כי תפני אל פורום בתים משותפים באתר זה.
  בהצלחה.


  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד נבו למפל

מנהל הפורום: עו"ד נבו למפל

מייסד ושותף במשרד עורכי הדין למפל, ניסקי ושות' המתמחה בתחום התקשרות ודיני הסלולר. עו"ד למפל הינו בעל
למידע נוסף

077-9971233 חיוג
הודעה


אנטנות סלולריות רבות מוצבות מעל ראשיהם של דיירי בניינים ובקרבת אזורי מגורים.

רבים המקרים בהם דיירי בניין או דיירים בביתם סמוכים מגלים במקרה כי קיימות אנטנות סלולריות מעל ראשם ובקרבתם. אנטנות סלולריות פוגעות משמעותית בשגרת חיי תושבים הגרים בסמיכות אליהן ומורידה את ערך נכסם.

לדיירים הגרים בסמיכות להימצאותן של אנטנות סלולריות זכויות רבות המאפשרות את הסרתן של האנטנות או לחלופין מתן פיצוי כספי בגינן.