שוב לגבי נעילת הפח והוצאת צו מניעה לשכנה - פורום בתים משותפים

שאלה חדשה
  • יזראלה

    נשלח ע"ייזראלה 23:40, 2 בספטמבר 2013

    לפי הברור שלי הבית רשום כבית משותף.. האם מותר לי להסיר את המנעול ומדוע 30יום? מי מוציא לשכנה את הצו מניעה המשטרה ?? ממש תודה רבה!!!

    השב
  • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון דניאל רותם

    עו"ד דניאל רותם,מנהל הפורום

    13:30, 3 בספטמבר 2013

    שלום יזראלה,

    חוק המקרקעין קובע כי מי שזכאי להחזיק במקרקעין ( חדר הזבל הוא מקרקעין שבחזקתך ) רשאי להשתמש בכח סביר כדי להחזיר את המקרקעין לחזקתו אם לא חלפו 30 ימים מיום שנשללה שליטתך בחדר הזבל. נעילת חדר הזבל ע"י השכנה דינה כשלילת זכותך להחזיק ולהשתמש במקרקעין.
    להלן נוסח סעיף 18 של חוק המקרקעין:-
    "
    18.(א) המחזיק במקרקעין כדין רשאי להשתמש בכוח במידה סבירה כדי למנוע הסגת גבולו או שלילת שליטתו בהם שלא כדין.
    (ב) תפס אדם את המקרקעין שלא כדין רשאי המחזיק בהם כדין, תוך שלושים ימים מיום התפיסה, להשתמש בכוח במידה סבירה כדי
    להוציאו מהם."

    צו המניעה יוצא ע"י המפקח\ת על רישום המקרקעין בעקבות תביעה שתגישי נגד השכנה שנעלה את חדר הזבל.

    הואיל והבית רשום בפנקסי המקרקעין בלשכת רישום המקרקעין תוכלי לעיין בתשריט הבית המשותף ובצו הרישום ושם תראי מי הבעלים של חדר הזבל ומי הזכאי להחזיק ולהשתמש בו.

    תגובה

הפורום יעסוק בכל מה שנוגע לבתים משותפים, לרבות חובות וזכויות של דיירים הגרים בבית משותף