התמהמהות בתיקון נזילה מהדירה שמעל - פורום בתים משותפים

שאלה חדשה
  • עופר

נשלח ע"יעופר 10:32, 9 ביוני 2016

שלום רב! בבעלותי דירת סטודנטים בבאר שבע בבניין משותף. לפני כארבעה וחצי חודשים הופיעה רטיבות בתקרה בחדר שינה של הדיירים (זוג) ביקשתי מבעל הדירה למעלה (יש לו גם דיירת שם) שיבדוק ויתקן. הוא הביא אינסטלטור של הביטוח שקבע שזה צינור משותף של הבניין. פניתי לועד בית שיביאו תיקון, הם הביאו איש מקצוע שקבע כי זה כן צינור של הדירה מעל. פניתי שוב לבעל הדירה שאמר שיביא שוב את איש המקצוע מטעם הביטוח. לקח זמן כל פעם לתאם את הביקור כי זה דיירים שלי דיירים של למעלה איש המקצוע וכדומה... אחרי חודשיים היה ברור לחלוטין שזה באחראיות הדירה מעל. מכאן הטיפול היה נורא איטי... בעל הדירה מעל היה לא זמין במשך איזה עשרה ימים, אחר כך אמר שהוא מתקשה לתאם עם הדיירת שלו, וכל זה כשאני חוזר ולוחץ עליו והוא אומר שהוא מבין שהחיים בדירה הפכו בלתי נסבלים (עובש, סרחון, הדיירים כבר עברו לחדר קטן ואורח חייהם נפגע מאוד). הוא אמר שהוא לא תופס את הביטוח ואחרי כעוד חודש העביר לי את פרטי הביטוח שלו כדי שאני אדבר איתם... בסוף הביטוח אמרו שבכלל זה נזקי אטימות והוא לא מכוסה. אמרתי לו את זה ושיביא פשוט איש מקצוע לגמור עם זה ואחרי זה שיתבע אותם כי מבחינתי המצב כבר בלתי נסבל וזה שוב נמרח. אחרי 4 חודשים שלמים נאלצתי לפנות לעורך דין שיוציא לו מכתב שאם זה לא מתוקן מיד נתבע אותו כיוון שנגרם נזק ורק אז הוא הסכים שנביא (אנחנו) איש מקצוע והוא ישלם. אז הפרשה נגמרה אבל אני חש שממש נפגעתי. הדיירים מבינים שזה לא אשמתי אבל לא מעוניינים להישאר, וכל מי שידבר איתם וישאל למה הם עוזבים את הדירה לא ירצה להיכנס. אני לא יכול לבקש מהם כמובן לשקר או משהו כזה. אני מעוניין לתבוע את בעל הדירה על ההימרחות, ועל עוגמת הנפש לדיירים (אני מעוניין אפילו ש90 אחוז מהכסף או אפילו הכול יילך אליהם). השאלה היא האם יש פה קייס ? תביעה גדולה או קטנה ? תודה רבה לכל חוות דעת

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון דניאל רותם

עו"ד ונוטריון דניאל רותם,מנהל הפורום

08:59, 19 ביוני 2016

שלום עופר,
    בית המשפט מוסמך לחייב את המזיק לפצות את הנפגע אם התובע הנפגע ישכנע את השופט כי נגרם לו נזק שהוא לא היה יכול למנוע אותו או להקטין אותו. איני יודע מה זו תביעה גדולה או קטנה. ניהול תביעה כרוך כמובן בהוצאות לרבות טרחה, מתח וגם עגמת נפש. אני ממליץ לך להתייעץ עם עוה"ד שבשירותיו כבר נעזרת או בעו"ד אחר המתמחה בתביעות נזיקין בגין נזקי בנייה. בכל מקרה, עליך לדעת כי בתי המשפט אינם פוסקים סכומים גבוהים בגין עגמת נפש או נזק כללי שאינו ממוני.

תגובה

הפורום יעסוק בכל מה שנוגע לבתים משותפים, לרבות חובות וזכויות של דיירים הגרים בבית משותף