כיצד לטפל בפעוטון בבניין משותף - פורום בתים משותפים

שאלה חדשה
 • יפה

  נשלח ע"ייפה 19:02, 13 ביוני 2016

  שלום רב לאחרונה עברה להתגורר בבניין בדירה שבבעלותה, דיירת שלטענתה היא מטפלת בילדים. בדיעבד מסתבר לנו כי בעצם מדובר בפעוטון עם 5-6 ילדים וכשלוש מטפלות. כיצד אני כנציגת ועד הבית אמורה לטפל בעניין ? אשמח לתשובה שתעמוד גם כנגד תביעה משפטית מצידה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון דניאל רותם

  עו"ד דניאל רותם,מנהל הפורום

  21:36, 13 ביוני 2016

  שלום יפה,
  אם הייעוד של הדירות בבית המשותף הוא למגורים בלבד, ניתן להתלונן ברשות המקומית על פתיחת עסק בניגוד לדין. אם יתברר כי קיום הפעוטון הוא בניגוד לדין, הרשות המקומית חייבת לנקוט בהליכים להפסקת השימוש החורג בדירה.
  נבצר ממני לתת לך כאן תשובה מפורטת ואחראית בלי לעיין במסמכי הרישום של הבית ובמיוחד בתקנון של הבית המשותף וכן בלי לבדוק את התב"ע החלה על הבית. פרטים על הוראות התב"ע הרלוונטית החלה על ביתכם תוכלי לקבל במחלקת ההנדסה של הרשות המקומית.

  לא הבנתי איזו תביעה משפטית את מצפה לקבל מצידה של בעלת הפעוטון.

  לסיכום, אני ממליץ לך לקבל את הסכמת האספה הכללית של בעלי הדירות לנקיטת הליכים משפטיים בשם בעלי הדירות בבית נגד בעלת הפעוטון. לאחר מכן לפנות לעו"ד מיומן שייעץ לכם בעניין הנ"ל לאחר שיעיין במסמכי הרישום של הבית המשותף ובתב"ע החלה על הבניין. אם יהיה צורך בנקיטת הליכים משפטיים, עוה"ד יוכל לייצג אתכם בתביעה שתגישו נגד בעלת הפעוטון.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון דניאל רותם

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון דניאל רותם

מגשר ונוטריון, מנהל משרד עורכי דין משנת 1973. בעבר כיהן כחבר ויו"ר ועדת הכלכלה והביטוח של לשכת עורכי
למידע נוסף

053-9375126 חיוג
הודעה

הפורום יעסוק בכל מה שנוגע לבתים משותפים, לרבות חובות וזכויות של דיירים הגרים בבית משותף