תשלום לאינסטלטור שהוזמן ע"י הועד - פורום בתים משותפים

שאלה חדשה
 • טל ירימי

  נשלח ע"יטל ירימי 11:01, 13 בספטמבר 2013

  שלום, יש לי שתי שאלות הראשונה, מהו הרוב הדרוש כדי לקבל החלטה על שיפוץ בניין אני גרה בבנין ובו 15 דירות - מתוכן 3 דירות מושכרות בבעלותו של בעלים אחד לשלושתן שהביע התנגדות לשיפוץ השאלה השניה, מזה מספר שבועות שהייתה לנו נזילה בבנין ומים דיי רבים יצאו מאחד המרזבים לכיוון החניה מכשלא הצלחנו לאתר לבד את הנזילה (לא בגג העליון ואף חדרי הדוודים נראו יבשים) פנינו למפעל המים שמיצדם אמרו שלא רואים חריגה בשימוש לאף אחד מהשכנים וכן לא מהשימוש המשותף. לבסוף הזמנו אינסטלטור שאיתר את הנזילה מאחד הדוודים של השכנים עלות האינסטלטור (רק לביקור ללא תיקון - השכן החליט לתקן בעצמו) הינה 450 שקלים. השאלה שלי היא מי אמור לשלם את התיקון - הועד הזמין את האינסטלטור אך הנזילה הייתה מהדוד של שכן מסויים - שהוא מצידו לא רוצה לשלם ואומר "מי ביקש ממכם להזמין אינסטלטור" תודה על התיחסותך טל ירימי

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון דניאל רותם

  עו"ד דניאל רותם,מנהל הפורום

  21:40, 17 בספטמבר 2013

  שלום טל,
  אני נמצא עתה בחופשה בחו"ל ותשובתי ניתנת על סמך זכרוני בלי שבדקתי באופן יסודי את כל הוראות הדין. אעשה זאת לאחר החג ואתקן אם יהיה צורך בתיקון תשובתי.
  להחלטה על שיפוץ הבניין ללא הוספה או השבחות, די ברוב רגיל של בעלי הדירות.
  לעניות דעתי, השכן שמהדוד שלו הייתה הנזילה חייב לשאת בהוצאות שכרו של השרברב. אם השרברב לא השתמש בכלים יעודיים מיוחדים לאיתור הנזילה ( שהרי נזילה מדוד ניתנת לגילוי בקלות גם ללא ציוד מיוחד כפי שדרוש לפעמים כדי לגלות מקור נזילה בקיר אטום או מתחת לרצפה ) נראה לי לכאורה כי השרברב דרש סכום גבוה מהמקובל ( כלומר, מן הסתם הוא איננו "צדיק" ).

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון דניאל רותם

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון דניאל רותם

מגשר ונוטריון, מנהל משרד עורכי דין משנת 1973. בעבר כיהן כחבר ויו"ר ועדת הכלכלה והביטוח של לשכת עורכי
למידע נוסף

053-9375126 חיוג
הודעה

הפורום יעסוק בכל מה שנוגע לבתים משותפים, לרבות חובות וזכויות של דיירים הגרים בבית משותף