חוב לחברת חשמל על ידי חברת ניהול ואחזקת מבנים - פורום בתים משותפים

שאלה חדשה
 • ריקי בלזר

  נשלח ע"יריקי בלזר 09:41, 5 בנובמבר 2013

  חברת ניהול ואחזקת המבנים אשר הוחלפה בחברה חדשה נוכח אי שביעות רצון הדיירים במבנה משותף מאופן עבודתם וטיפולם במבנה המשותף.בעת העברת קריאת המונה מחדש בין החברות ניהול ואחזקה נתגלה החוב שהשאירה החברה שהוחלפה בגין חשמל למבנה המשותף שכולל כניסה למבנה, לובי, מדרגות, מעלית, בין הקומות ועוד חוב מעל 9000 שקל חדש. נודה לך כיצד אנו אמורים כוועד הבנין לפעול ובטרם ניתוק החשמל מהמבנה המשותף ושיבוש פעולת המעלית. תודה ממעמקיי הלב לנושא דחוף זה וכאוב ביותר. יש לנו משפחות עם ילדים קטנים וכן נכים שמתגוררים בבנין שלנו. תודה תודה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון דניאל רותם

  עו"ד דניאל רותם,מנהל הפורום

  16:44, 5 בנובמבר 2013

  שלום ריקי,
  אינני מבין את התלבטותך. אם שילמתם לחברת האחזקה הקודמת את הכספים שחברת החשמל דורשת מכם, עליכם לגבות אותם מחברת האחזקה הקודמת. אם החברה תסרב להחזיר לכם את הכספים, תאלצו לגבותם באמצעות תביעה שתגישו לבית משפט השלום.
  לצערנו, ההליכים בבתי המשפט אורכים זמן רב יחסית. בינתיים תצטרכו לשלם את החוב מכספכם כדי שחב' החשמל לא תנתק את אספקת החשמל לבניין.

  תגובה
 • 21:22, 17 בנובמבר 2013

  קראתי מספר תלונות ותשובות להן. עלה בי כעס רב. מאד פשוט לומר ניתן לתבוע את... השכן, סרבן תשלום, חברת אחזקה וכו'. לצערי אני למודת אכזבות מהמוסד שאמור להיות לצידו של וועד הבית (כשהצדק עם הוועד), לתת לו תמיכה ולפסוק כמו שהחוק אומר. במציאות זה ממש לא כך. תבענו את האיש שהיה בעל חברה שהיתה אמורה לתחזק את הבניין. לא היינו מרוצים ונפרדנו. הסתבר שהאיש חייב לנו כסף בעבור תשלום שגבה מאיתנו ואותו היה אמור לשלם לאלקטרה. כבר כחמש שנים העניין נסחב וקצהו לא נראה.
  תבענו בעל דירה בגין אי תשלום לוועד. המשפט היה פשוט מעליב ופוגע בוועד. בעל החוב אמנם שילם את חובו באיחור של כשנתים אך בה בעת המשיל לא לשלם. תביעה שהוגשה לפקח על המקרקעין במאי תובא לדיון בינואר. זה נקרא הליך מהיר? ומה יהיה אח"כ? שוב לא ישלם?

  תגובה

הפורום יעסוק בכל מה שנוגע לבתים משותפים, לרבות חובות וזכויות של דיירים הגרים בבית משותף