נזילה בגג משותף גרמה לרטיבות בשני קירות בדירה - פורום בתים משותפים

שאלה חדשה
 • גיא

  נשלח ע"יגיא 15:42, 17 בדצמבר 2013

  שלום, אנו גרים בבניין עם מספר כניסות עם קומות מינוס ופלוס (7 קומות) אנחנו מתגוררים בקומה +2 שהיא הקומה הלפני אחרונה בכניסה מעלינו יש דירה שעומדת ריקה ומיועדת למכירה בסערה האחרונה הגג מעל אותה דירה התחיל לנזול בצורה חריפה והתחילו להצטבר מים על הרצפה כיוון שאין מי שינגב\יגרוף את המים העומדים. עקב כך התפתחה רטיבות אצלנו בדירה על 2 קירות עד לרמה של טפטוף מים מהתקרה בכמות רבה הבעלים של הדירה מעלינו טוען (אני מניח שבצדק) שזה לא באחריותו כי זה נגרם בגלל נזילה מהגג המשותף בנוסף הוא מסרב להשתתף בתיקון הגג המשותף כי הוא "שיפץ את הדירה בעלות גבוהה ומתכוון למכור אותה" שאר השכנים הביעו נכונות חלקית להשתתף בעלות התיקון של הגג (תלוי כמה יעלה) השאלה שלי היא מה ניתן לעשות ולמי ניתן לפנות ליעוץ? האם כל השכנים צריכים להשתתף בעלות התיקון? האם רק בעל הדירה מעלינו צריך לשלם? תודה מראש. * אין לנו בבנין ועד בית ואין קופה משותפת

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון דניאל רותם

  עו"ד דניאל רותם,מנהל הפורום

  17:56, 17 בדצמבר 2013

  שלום גיא,
  אם הגג העליון הוא רכוש משותף, האחריות לאטימתו מוטלת על ועד הבית או כלל בעלי הדירות בבית עפ"י חלקם היחסי ברכוש המשותף.
  בעל הדירה שמעל דירתכם אחראי לפצותכם בגים הנזק שגרמו המים שחדרו לדירתכם מדירתו. הוא זכאי לתבוע את נזקיו מועד הבית או מכלל הבעלי הדירות כאמור לעיל.
  לשאלותיך:- מה ניתן לעשות - לצלם את הנזקים לצורך התביעה ( אם יהיה בה צורך ), לתקן את הנזקים ולאסוף קבלות לצורך קבלת פיצוי על הוצאותיכם או לצורך הגשת התביעה. טענת השכן כפי שתיארת אותה היא ילדותית וחסרת כל תוקף. אגב, מכיון שוא עומד למכור את הדירה עליך לתבוע אותו בטרם ימכור את הדירה כדי לעקל את המגיע לך מכספי התמורה שיקבל עבורה. כמו כן רצוי לדרוש מקוני הדירה לבצע אטימה כדי למנוע חדירת מים מהדירה שמעליכם לדירתכם.
  עליך לפנות לייעוץ לעו"ד המתמחה בתחום.

  תגובה
 • 11:43, 19 באפריל 2015

  מדהים
  http://www.mishpati.co.il/forum.aspx?forumid=146&messageid=80888

  תגובה

הפורום יעסוק בכל מה שנוגע לבתים משותפים, לרבות חובות וזכויות של דיירים הגרים בבית משותף