רישום חברת סטרטאפ - כמה מניות לרשום ולחתום - פורום סטארט אפ

שאלה חדשה
 • עומרי

  נשלח ע"יעומרי 22:35, 13 באפריל 2015

  שלום אני מקים כרגע חברת יחיד ושאלתי היא אם כדאי לרשום 100,000 או מיליון מניות. אם אסגור הוצאה של 10,000 ש״ח למליון מניות באגורה עלולה להיות לא נעימה, אבל ראיתי המלצות על מיליון. בנוסף, האם כדאי/צריך להעביר ולחתום לעצמי את 100% המניות, בהתחשב בכך שכרגע אין משקיעים, אך בעתיד יתכן ויהיו. תודה רבה

  השב
 • 09:33, 14 באפריל 2015

  עומרי שלום, אתה יכול לרשום כל הון שתרצה. פעם היו משלמים מס בולים לפי גובה ההון, היום ניתן לרשום ללא מגבלה, כך שתוכל לרשום מליון מניות או כל כמות אחרת. כנ"ל לגבי ערך נקוב, אתה יכול לרשום 0.01 או 0.001 וכו' כך שאין צורך לשלם לחברה סכום ממשי כלשהו. ההון הרשום תמיד יותר גדול כדי שתוכל להקצות מניות בעתיד. אתה יכול להקצות לעצמך מניה או עשר או מאה..., לפי שיקולך. בהצלחה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מיכל סגל ארנולד

מנהל הפורום: עו"ד מיכל סגל ארנולד

עו"ד בתחום הקניין הרוחני, דיני תאגידים ודיני טכנולוגיה ומשלבת את הידע המשפטי שלה עם הידע והניסיון הע
למידע נוסף

077-3169239 חיוג
הודעה

 מטרת הפורום ללוות אתכם, יזמים ובעלי רעיונות המעוניינים להקים חברות הזנק (סטארט אפ) משלב הרעיון ועד שלב הביצוע, לעזור לכם להימנע מטעויות קריטיות (למשל - לאבד זכויות ברעיון) ולהגיע להקמת החברה שלכם בשלום. יש חשיבות רבה באיסוף ידע בכל שלבי חברת ההזנק שכן ככל שתהיו מודעים יותר ובעלי ידע כך ייחסכו מכם טעויות ותוכלו להגיע מהר יותר להקמת החברה שלכם. 

 

אין לראות במידע הניתן בפורום ייעוץ משפטי אלא מידע כללי בלבד, שכל העושה בו שימוש עושה זאת על אחריותו האישית בלבד.