תרומת זרע מחו"ל - פורום זוגות חד מיניים

שאלה חדשה
 • עינת שם בדוי

  נשלח ע"יעינת שם בדוי 17:45, 7 בדצמבר 2015

  אני בחורה לסבית, רווקה בת 38. אני רוצה להביא ילד לעולם לבד מתרומת זרע מחו"ל, כדי שחס וחלילה הילד שלי לא ילך ברחוב ויפגוש את אבא שלו או את האחים שלו וגם כי הבנתי שעלולים לעשות לו בעיות להינשא בעתיד. השאלה שלי, אם אני משתמשת בזרע של תורם מחו"ל האם תהיה לילד שלי גם בעיה להינשא בישראל? אציין כי אני יהודיה, וגם באה ממשפחה מסורתית, כך שהעניין חשוב לי. תודה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד טלי ברמן טל

  טלי ברמן טל, עו"ד,מנהל הפורום

  11:37, 8 בדצמבר 2015

  שלום, אני מניחה שהשאלה שלך נובעת מחשש ממזרות. פסיקת בתי הדין הרבניים קובעת כי ילד אשר נולד מאישה יהודיה שהופרתה בזרע של גוי, הוא ילד "כשר" ואינו ממזר. במהלך בירור מעמדו האישי של הילד, חשוב להציג בפני בית הדין הרבני אישורים רפואיים שהזרע נתרם על ידי גוי. בהצלחה!!!

  תגובה

תחום החד מיניים במשפט הולך ותופס תאוצה רבה בעולם בכלל ובישראל בפרט. הידעת, כי מדינת ישראל היא בין המדינות הממוקמות במקומות הראשונים בהענקת זכויות לחד מיניים? כיום, כאשר כמעט לכל אחד מאיתנו יש מכר / בן משפחה השייך לקהילה החד מינית מתעוררות שאלות רבות ומגוונות, האם זכויות החד מיניים שקולות לזכויות של זוגות אחרים?

הפורום עוסק במכלול הנושאים המשפטיים הקשורים לחד מיניים במשפט, לרבות נישואין וגירושין, משמורת והסדרי ראייה, פונדקאות, אימוץ, מרשם האוכלוסין, מזונות, צוואות וכו'.