נגמלים - פורום ייעוץ לגמילה מהתמכרות לסמים ואלכוהול

שאלה חדשה
 • יהודה

  נשלח ע"ייהודה 09:52, 15 באוגוסט 2013

  האם זה נכון שככל שבן אדם מכור יותר זמן לסמים יהיה לו קשה יותר להיגמל ולהתנקות מאשר אדם שהיה מכור פחות זמן? למשל אדם שהיה מכור 15 שנים הסיכוי שלו להיגמל ולהישאר נקי קטן יותר מהסיכוי של אדם שהיה מכור 6 שנים?

  השב
 • 21:17, 15 באוגוסט 2013

  יהודה שלום, בד"כ אין משמעות גדולה כל כך לזמן השימוש כמו התהליכים אליהם נגרר האדם המכור בעקבות השימוש...פגיעות גופניות, כוחות נפש וכדומה...אני מציע לך להעזר באיש מקצוע בכדי לברר שאלה זאת.

  תגובה
 • 07:07, 22 באוגוסט 2013

  יהודה שלום, לגבי שאלתך תשובתי היא שלא מחייב. המדד שאני בודק היא עוצמת הסבל לפני ובמהלך השימוש בסמים. יש אדם ששימוש ממושך התאפשר ללא מצוקה כספית וללא תוצאות לואי ויש אנשים אחרים ששימושם בסם הובילם בתקופה קצרה לסבל בילתי נסבל ההורס את חייהם וחיי הסובבים אותם. אני מציע לך לפנות לעזרה וייעוץ בנושא .

  תגובה
הפורום מיועד למכורים לשעבר, מכורים בהווה ומשפחותיהם. דיון בפורום יכול לכוון ולסייע לעו"ד לתעבורה, נזיקין, קציני מבחן , רופאי משפחה, יועצות ביה"ס, ולסנגוריה הציבורית על הכוונה ראשונה לטיפול, גמילה וייעוץ לצורך בניית תוכנית טיפול ושיקום של נפגעי התמכרויות והאלכוהול ולבני משפחותיהם. נדון בבניית תוכנית שיקום ומעקב לדרישות בית המשפט כולל בדיקות שתנים לניקיון מסמים בקליניקה פרטית, התייעצות בסוגי סמים פסיכו אקטיביים שונים, המלצה על מקומות גמילה, טיפול ושיקום על פי הכרות עם נפגע העברה וההתמכרות.