גמילה - פורום ייעוץ לגמילה מהתמכרות לסמים ואלכוהול

שאלה חדשה
 • ישראל

  נשלח ע"יישראל 14:28, 20 בנובמבר 2013

  איך גורמים לבן אדם מכור לעבור גמילה אם הוא לא רוצה?

  השב
 • 15:04, 20 בנובמבר 2013

  ישראל שלום. שאלתך חשובה ובקצרה אומר שלשם כך ישנם אנשי מקצוע שזו מומחיותם.
  ובהרחבה. הבאת אדם המשתמש בסמים לטיפול, הינה סוגיה קשה ומורכבת המפגישה את הקרובים לאותו אדם במטענים רגשיים קשים. לתחושות של בגידה בבן המשפחה הסובל, להרהורים בדבר רגשות אשם- היכן ואיפה טעינו? ובתחושות עוצמתיות של חוסר אונים וכדומה. הקרובים לאדם המשתמש בסמים מעורבים אתו בקשר רגשי ולפיכך הם אינם מצליחים לחשוב נכונה כיצד לסייע לו, ולא לבצע את החלטתם המגובשת.
  בדיוק לשם כך נדרש אדם מקצועי ומנוסה, שילמד את אופי בעיית ההתמכרות, גורמיה, נקודות החוזקה והחולשה של המכור ובני משפחתו. כל אלו בכדי להוביל תכנית טיפולית שתסייע למכור בתהליכי ההחלמה, וללא מעורבותם של רגשות בינאישים המשפיעים לרעה על ההחלטה ותהליכי ביצועה.

  תגובה
הפורום מיועד למכורים לשעבר, מכורים בהווה ומשפחותיהם. דיון בפורום יכול לכוון ולסייע לעו"ד לתעבורה, נזיקין, קציני מבחן , רופאי משפחה, יועצות ביה"ס, ולסנגוריה הציבורית על הכוונה ראשונה לטיפול, גמילה וייעוץ לצורך בניית תוכנית טיפול ושיקום של נפגעי התמכרויות והאלכוהול ולבני משפחותיהם. נדון בבניית תוכנית שיקום ומעקב לדרישות בית המשפט כולל בדיקות שתנים לניקיון מסמים בקליניקה פרטית, התייעצות בסוגי סמים פסיכו אקטיביים שונים, המלצה על מקומות גמילה, טיפול ושיקום על פי הכרות עם נפגע העברה וההתמכרות.