מעשן חשיש - פורום ייעוץ לגמילה מהתמכרות לסמים ואלכוהול

שאלה חדשה
 • מעשן

  נשלח ע"ימעשן 10:53, 1 בינואר 2014

  אני מעשן חשיש 7 שנים ולא מצליח להפסיק למרות שאני מנסה. אני עובד אבל אני מרגיש שהחשיש משתלט לי על החיים כי אני לא מצליח להעביר יום בלי לעשן כמה פעמים בערב. אני מעשן בערב כשאני חוזר מהעבודה. אני לא יודע אם זה נקרא שאני מכור כי אני יכול כל היום לא לעשן אבל בערב אני חייב. זה אומר שאני מכור? מה לעשות כדי להפסיק לעשן?

  השב
 • 12:46, 1 בינואר 2014

  למעשן שלום. שאלתך טובה ונוגעת לאלפי אנשים בארץ החושבים שהם לא מכורים כשהם חשים שהם שולטים בזמני העישון שלהם. אבל התשובה היא שכן אתה מכור, היות ואינך יכול שלא לעשן מדי יום והסם הוא ששולט בך, בהתנהלותך בהוצאותיך וברמות הרגישות שלך. אני ממליץ לך ולאנשים שכמותך לנסות ולהחליט ששבוע אתם לא מעשנים. אם תצליח, הדרך תהיה סלולה בפניך להחליט במה אתה מעוניין ובמה לא. (כל אלו בידיעה שהעישון יכול לגרום גם לנזקים בילתי הפיכים בהתפרצות של מחלות נפש !!) ולדעתי לא סביר שתצליח, ואז אני מציע לך לפנות לייעוץ מקצועי בכדי לקבל סיוע בתהליכי גמילה.

  תגובה
הפורום מיועד למכורים לשעבר, מכורים בהווה ומשפחותיהם. דיון בפורום יכול לכוון ולסייע לעו"ד לתעבורה, נזיקין, קציני מבחן , רופאי משפחה, יועצות ביה"ס, ולסנגוריה הציבורית על הכוונה ראשונה לטיפול, גמילה וייעוץ לצורך בניית תוכנית טיפול ושיקום של נפגעי התמכרויות והאלכוהול ולבני משפחותיהם. נדון בבניית תוכנית שיקום ומעקב לדרישות בית המשפט כולל בדיקות שתנים לניקיון מסמים בקליניקה פרטית, התייעצות בסוגי סמים פסיכו אקטיביים שונים, המלצה על מקומות גמילה, טיפול ושיקום על פי הכרות עם נפגע העברה וההתמכרות.