עשן מבית עסק שמפריע - פורום רישוי עסקים ורישוי בניה

שאלה חדשה
 • יעל

  נשלח ע"ייעל 16:12, 9 באוקטובר 2014

  שלום רב רציתי לשאול מה אפשר לעשות כי אני כבר לא יודעת . ליד הבית שלי נפתחו שני בתי עסק חדשים ממש מתחת כביש קטן מפריד בנינו אני גרה בקומה 6 . 1.המבורגרים 2. סטייקייה בערב שיש להם הרבה עבודה אנחנו ממש סובלים מהעשן שלהם שעולה מן הארובה כול הבית שלי מסריח מריח של בשר שמן והטיגון שלהם . פניתי למוקד של העירייה אני גרה בלוד והסברתי להם את המצב אחר כך פניתי לרישוי עסקים ולפי מה שהבנתי בכלל אין להם עדיין אישור לא יודעת איך זה הולך פניתי גם לאיכות הסביבה בעיר כי זה גם מפגע סביבתי זיהום אויר ופגיעה באויר שלנו ובנוסף להכול פניתי לראש העיר עורך דין יאיר רביבו ראש עיר חדש בלוד כולם אומרים לי זה בטיפול נשלחו פקחים וכו אבל בנתיים אני וילדי נחנקים וראש העיר ממש זלזל בי אמר לי תלכי לשם ותגידי לו שאני אמרתי לו שיגביה את הארובה הארובה שלו צריכה לפי החוק להיות גבוהה מהבניין שלי ואנחנו בניין של 7 קומות אין מענה וכולם מנפנפים מה עוד אפשר לעשות האם ניתן להגיש תביעה תודה מראש

  השב
 • מנהל הפורום:יהודאי ציון - משרד עו"ד

  עו"ד ציון יהודאי,מנהל הפורום

  20:34, 9 באוקטובר 2014

  יעל שלום.
  יש באפשרותך, וכאן מוצע להתאגד, ככל והעשן והריחות מפריעים לכל או לרוב דיירי הבניין, ולפנות לעירייה כי בכוונתכם להגיש עתירה מינהלית כנגד עיריית לוד בשל אי אכיפה של חוק רישוי עסקים ושל חוקי איכות הסביבה. במידה והעירייה נמנעת מלפעול כנגד בעלי העסקים מוצע להגיש את העתירה. וכמו כן, תוכלי את ושאר הדיירים שהעשן והריח מטרידים אותם, לתבוע את בעלי העסקים המטרידים וזאת בשל המטרדים שהעסקים גורמים. ניתן לתבוע הן עפ"י פקודת הנזיקין (עוולת מטרד) והן עפ"י חוק למניעת מפגעים. בכל מקרה, ממש לא מומלץ לפעול בהתאם להצעה של כב' ראש העיר- לגדת על העסקים ולדרוש מהם להגביה את הארובה. אין זה מתפקידך לעשות את תפקידה של העירייה!בהצלחה.

  תגובה
 • 00:05, 10 באוקטובר 2014

  תודה על התשובה המהירה בנתיים העירייה לא עושה שום דבר וגם ראש העיר נותן תשובות לא לעניין איזה עורך דין מטפל בתביעה כזו תודה מראש

  תגובה
מנהל הפורום:יהודאי ציון - משרד עו"ד

מנהל הפורום: יהודאי ציון - משרד עו"ד

עו"ד פעיל החל משנת 2005, בעל משרד עצמאי החל משנה זו. עוסק רבות בדיני תכנון ובניה, לרבות ייצוג נאשמים
למידע נוסף

077-9971337 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בענייני רישוי עסקים ורישוי בניה. במקרים בהם הרשות המקומית הגישה או מתעתדת להגיש כתבי אישום נגד אזרח ו/או בעל בית עסק. במידה והוגש כתב אישום בגין עבירות בניה שונות כגון: בניה ללא היתר, בנייה בסטייה מהיתר, רישיון עסק, שימוש חורג מהיתר ובמקרים בהם ניתן קנס מינהלי, צו מניעה, צו הריסה או צו סגירה.

האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא. כל פעולה אשר נעשית ע"פ המידע והפרטים האמורים באתר זה הינה על אחריות המשתמש בלבד.