עסק ותיק והמשכיות - פורום רישוי עסקים ורישוי בניה

שאלה חדשה
 • אייל

  נשלח ע"יאייל 06:14, 29 בדצמבר 2014

  שלום רב, אני בעל מסעדה ותיקה למעלה מ 40 שנה בת"א. רשיון העסק היה מתחדש בכפוף לכך שלא נעשים שינויים במקום, היות ונכון לתקנים של היום הוא לא עומד בדרישות. לאחרונה אני במצב רפואי שאינו מאפשר לי לעבוד ופניתי לאגף רישוי עסקים בבקשה להתיר לי להעביר את הרישיון לבני העובד עימי בכל מקרה מאז ומתמיד. תשובתם היתה כי זה ניתן לביצוע ואנו יכולים להכניס את בני כשותף. לאחר שעשינו זאת, באו משרד הבריאות וכן העירייה,למרות שביררנו איתם לפני כן, וטענו כי אין עמידה בתקנים החדשים ואין אפשרות להמשיך ולהפעיל את העסק במתכונת הנוכחית. לדעתי פעולת האישור בוצעה בחוסר תום לב תוך ניצול מצוקה אישית שלי כדי לארוב ולסגור את העסק. הרי אם היו אומרים שלא ניתן, לא הייתי נוקט כל פעולה וממשיך ברישיון על שמי. כיום העירייה מנסה למצוא פתרון כיצד ניתן יהיה להמשיך בעסק במתכונתו, אך אני עם ספק רב. אשמח לשמוע כיצד לפעול. תודה.

  השב
 • מנהל הפורום:יהודאי ציון - משרד עו"ד

  עו"ד ציון יהודאי,מנהל הפורום

  15:09, 29 בדצמבר 2014

  אייל שלום.
  אני מציע שתמתין להחלטת העירייה,האם ניתן להמשיך את הפעלת העסק במתכונתו הישנה/חדשה. עם זאת, היה ולא יתאפשר לך להמשיך את הפעלת העסק ע"ש בנך לאור אי-עמידת העסק בתקנים החדשים, הדרך, כך לדעתי, הינה תקיפת ההחלטה במישור המינהלי באמצעות עתירה מינהלית לבית המשפט לעניינים מינהליים בת"א. יכולות לעמוד לך טענות מסוג "הבטחה שלטונית", הסתמכות שלך, שינוי מצב לרעה וכיוצ"ב, אך זה אינו קשור ישירות לרישוי עסקים ואינו חלק מהמענה במדור זה.
  בהצלחה

  תגובה
מנהל הפורום:יהודאי ציון - משרד עו"ד

מנהל הפורום: יהודאי ציון - משרד עו"ד

עו"ד פעיל החל משנת 2005, בעל משרד עצמאי החל משנה זו. עוסק רבות בדיני תכנון ובניה, לרבות ייצוג נאשמים
למידע נוסף

077-9971337 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בענייני רישוי עסקים ורישוי בניה. במקרים בהם הרשות המקומית הגישה או מתעתדת להגיש כתבי אישום נגד אזרח ו/או בעל בית עסק. במידה והוגש כתב אישום בגין עבירות בניה שונות כגון: בניה ללא היתר, בנייה בסטייה מהיתר, רישיון עסק, שימוש חורג מהיתר ובמקרים בהם ניתן קנס מינהלי, צו מניעה, צו הריסה או צו סגירה.

האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא. כל פעולה אשר נעשית ע"פ המידע והפרטים האמורים באתר זה הינה על אחריות המשתמש בלבד.