החזר מס רכישה - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • הילה

  נשלח ע"יהילה 09:35, 6 בפברואר 2014

  שלום רב, ברצוני לברר זכאות להחזר מס רכישה. לפני כשנה ותשעה חודשים רכשנו דירה נוספת (יד שנייה) ושילמנו עליה מס רכישה 5% ממחיר הדירה. השבוע מכרנו את הדירה הראשונה, האם אנו זכאים להחזר המס רכישה ששולם על הדירה השנייה? אם כן, כיצד מגישים תביעת החזר. תודה מראש

  השב
 • 23:35, 12 בפברואר 2014

  הילה שלום. עליך להגיש בקשה לתיקון שומה במסגרת תיק שומת הדירה שנרכשה, להודיע על מכירת הדירה ולבקש החזר המס. הבקשה תוגש על טופס מיוחד שניתן להורידו מאתר האינטרנט של משרד מיסוי מקרקעין.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.