מס שבח לניאירי או רגיל? - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • ירון

  נשלח ע"יירון 06:10, 14 במאי 2014

  יחיד הינו בעלים של 2 דירות מגורים שנרכשו שנים לפני 1.1.14. בחודש פברואר 2014, נכנס היחיד לקבוצת רכישה אשר רכשה קרקע עליה יבנו דירות (שאחת מהן, תהא ליחיד). היחיד מבקש למכור את אחת הדירות שאותה רכש לפני 1.1.14. האם הוא זכאי למס לניאיר או יחוב במס שבח מלא? (ומהו הבסיס לכך בתיקון לחוק?)

  השב
 • 11:09, 28 במאי 2014

  ירון שלום, יחיד שבבעלותו שתי דירות ביום 1.1.2014 , לא פטור מתשלום מס שבח בגין מכירת אי אלו מהדירות. במכירת דירה אחת לפחות הוא ישלם מס לינארי , ובגין מכירת דירה נוספת, יש לבחון עובדות נוספות לפני מתן תשובה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.