קיזוז מס שבח - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • אסי לוי

  נשלח ע"יאסי לוי 10:02, 29 בנובמבר 2014

  שלום לעו"ד הנכד. במסגרת הליך כינוס נכסים בשל גירושין מאשתי מכרתי קרקע למגורים בראש העין והפסדתי 200,000 ש"ח אך במכירה של דירת מגורים בתל אביב הרווחתי וכתוצאה מכך שילמתי מס שבח של 180,000 ש"ח . האם אני יכול לבקש את המס שבח בחזרה כתוצאה מכך שבמכירה אחרת שהתרחשה שאותו החודש הפסדתי ? אם כן כן כיצד בדיוק זה נעשה ?

  השב
 • 23:48, 21 בדצמבר 2014

  אסי שלום. אני מציע לך להפנות את השאלה לרו"ח שיגיש את הדוח למס הכנסה ויבקש קיזוז הפסדים ככל שניתן.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.