מס רכישה קרקע+דירה עתידית - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • יואב שרצקי

  נשלח ע"ייואב שרצקי 14:00, 24 במרץ 2015

  שלום עו"ד מיכאל הנני רוכש מגרש לבנייה עצמית ועתיד למכור אותו תוך שנתיים, אני מבין שהיום אני אצטרך לשלם מס רכישה בגובה 6% משווי המגרש אך ברצוני לדעת האם בעתיד לדוגמא עוד 3 שנים שאני אקנה דירה (דירה ראשונה) כיום אין ברשותי דירה ב אני אהיה זכאי לפטור מס רכישה לרכישת דירה ראשונה או שלחילופין רכישת המגרש כיום תגרע ממני זכות זו

  השב
 • 12:44, 8 באפריל 2015

  יואב שלום, כל עוד לא בנית במגרש לא תחשב כבעלים של דירה נוספת ולא תשלום מס רכישה ( כדירה שנייה) בגין רכישת דירת מגורים. מכל מקום אתן לך טיפ - תוכל לקבל החזר של שישית ממס הרכישה ששלמת ברכישת המגרש וזאת רק במידה ויתקיימו שני תנאים הקבועים בהוראת סעיף 2 לתקנות מס רכישה, שלהלן:
  (1) המכירה היא של זכות במקרקעין שקיימת לגביה תכנית כמשמעותה בחוק התכנון והבנייה (בסעיף קטן זה – תכנית בנייה), המתירה בנייה על הקרקע של דירה אחת לפחות המיועדת לשמש למגורים (להלן – דירת מגורים);
  (2) לא יאוחר מתום 24 חודשים מיום המכירה, התקבל היתר לבניית דירת מגורים אחת לפחות, לפי חוק התכנון והבנייה.

  בהצלחה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.