ביטול הערת אזהרה - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • חי

  נשלח ע"יחי 08:45, 5 באפריל 2015

  שלום רב! רכשתי לפני שנה וחצי דירה מתמ"א 38 ורק עכשיו קיבלו את ההיתר לבנייה. לבינתיים רכשתי דירה אחרת יד שנייה ואני מעוניין לבטל את הזכות על הדירה בתמ"א 38. האם אני חייב לבטל במיידי את הערת האזהרה כדי לרשום הערת אזהרה על הדירה השנייה? או שיש איזושהי דרך לבטל זמן מה לאחר רישום הערת האזהרה החדשה? ומה ההשלכות אם יש לי הערת אזהרה בשני מקומות? תודה מראש וחג שמח

  השב
 • 12:25, 8 באפריל 2015

  חי שלום. לא ברור לי מה כוונתך "רכשתי דירה מתמ"א 38" - האם קנית דירה יד שנייה מבעלים של דירה בפרויקט תמא 38 או שקנית דירה מהיזם של הפרויקט? בכל מקרה, להערת האזהרה אין משמעות אלא, על מנת לבטל עסקת רכישת מקרקעין, עליך לחתום על הסכם לביטול העסקה עם הצד המוכר ולדווח על כך למשרדי מיסוי מקרקעין. כמל מקום, מאחר ושאלתך לא ברורה, אני מציע לך להיוועץ בעו"ד מומחה בתחום, לפני נקיטת צעדים נוספים.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.