העברת זכויות בדירה אגב גירושין - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • אורנה

  נשלח ע"יאורנה 14:08, 5 באוגוסט 2013

  שלום, בעלי קנה ממני את חציו בדירה לאחר גירושינו. הוא העביר לי לחשבון 1,000,500 ש"ח. אני יודעת שאני לא צריכה לשלם מס כי זה "העברה אגב גירושין", אבל איך רשויות המס ידעו שזה "אגב גירושין"? הרי מבחינתם פשוט נכנס לי פתאום מיליון שקל לחשבון הבנק... זה בסדר? אני אמורה לעשות משהו? תודה, אורנה

  השב
 • 23:48, 6 באוגוסט 2013

  אורנה ערב טוב. אציע לך לבקש מעו"ד שייצג אותך ואת גרושך להגיש בשמכם הצהרה ע"ג טופס וורוד למשרדי מס שבח ולבקש את הפטור בגין "העברה אגב גירושין" וזאת למרות שההעברה אינה נחשבת "עסקה במקרקעין" וככזו אינה חייבת במס . באופן זה ייוודע לרשויות כי הדירה עברה לבעלותך המלאה והדבר יחסוך לך בעתיד, בבואך למכור את הדירה, את הצורך להסביר איך הבעלות המלאה בדירה עברה על שמך. כן הדבר ייטיב עם גרושך בעת רכישת דירה אחרת על שמו, באופן שייחשב כאדם שקונה דירה יחידה ואינו בעלים של דירה נוספת, כשהמשמעות היא חסכון במס רכישה. נתקלתי במקרים רבים בהם זוגות שהתגרשו לא דיווחו על העברת הזכויות בדירה המשותפת לאחד מבני הזוג ולאחר מס' שנים, בבואם למוכר או לקנות דירה אחרת, נאלצו להמציא את הסכם הגירושין ולהסביר את ההעברה בינהם. עדיף לפטור את הדבר כבר עתה ולא לחכות.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.