מס רכישה על מחסן - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • לירון

  נשלח ע"ילירון 08:59, 27 באוקטובר 2013

  שלום, בינואר 2013 רכשנו דירה מקבלן ע"ס 1353,000 ש"ח , דירה ראשונה - פטורה ממס רכישה באוגוסט 2013 החלטנו שאנחנו רוצים גם מחסן , עלות 36,000 ש"ח . קיבלנו הודעה לשלם מס רכישה בגין המחסן, מדוע ? הרי המחסן הוא חלק בלתי נפרד מהדירה שעדין לא נבנתה . והסך הכולל עדין לא עובד את ה- 1,400,000 שאמור להיות פטור ממס רכישה. האם יש אפשרות לערער ?

  השב
 • 20:44, 31 באוקטובר 2013

  לירון שלום. כל עוד קונים דירה עם מחסן וחניה והצמדות שונות, הדבר נחשב כדירה ומשלמים מס לפי מדרגות מס לרכישה לדירה. אך כשרוכשים בעסקה נפרדת את ההצמדות משלמים מס בגין רכישת מקרקעין שאינם דירה. כיום המס הוא בשיעור של 6% על כל סכום הרכישה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.