מס שבח על בנייה עצמית - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • ליאת

  נשלח ע"יליאת 10:55, 20 בנובמבר 2013

  שלום, אם ברשותי שני מגרשים שאני בונה וארצה למכור אחד מהם בעתיד. איך מחושב מס השבח? יהיו לי קבלות על הרכישה ועל המיסים והאגרות אך לא על כל הוצאות הבנייה. כיצד תחושב עלות הבנייה בכדי להעריך את הרווח עליו יש לשלם מס שבח ? תודה

  השב
 • 23:43, 23 בנובמבר 2013

  ליאת שלום. ככל שלא יהיו לך קבלות בגין הוצאות הבנייה, ניתן להגיש חוו"ד שמאי שיעריך את ההוצאות., אך זה לא פוטר אותך מלתת הסבר מדוע אין קבלות.

  תגובה
 • 17:57, 20 ביולי 2015

  בהמשך לשאלה הקודמת ותשובתך, האם ניתן להגיש חו"ד שמאי בלבד ללא כל אסמכתאות בניה, או רק באופן חלקי ונקודתי בסעיפים שאין לי אסמכתאות? אולי זה מפשט את העבודה...תודה

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.