רישום פלילי או משטרתי על אחזקת סם? - פורום עבירות סמים

שאלה חדשה
  • ר

נשלח ע"יר 13:10, 20 בפברואר 2014

שלום , אני בן 29 ולפני שנתיים בערך הייתי במסיבת טבע שוטרים תפסו אותי מעשן גו'ינט ומצאו אצלי גם כמות קטנה של קססה ( תערובת של טבק סיגריה ומריחואנה ), לקחו אותי "לחקירה" במקום שבה התנצלתי ואמרתי להם שזו פעם ראשונה שלי וכו' זה נרשם בדף שנתנו לי חתמתי עליו . נתבקשתי באותו זמן להגיע לתחנת משטרה ולקחו לי טביעות אצבע וצילמו אותי , לא זומנתי מעבר לזה לשום דבר והבנתי שלא יפתח תיק פלילי לפי דברי הקצין שהיה שם , מה כדאי לעשות? זה נחשב לרישום פלילי או משטרתי? ראוי לציין שהנני בוגר תואר ראשון ואני מעוניין לקבל רישיון מטעם משרד האוצר ומשרד ניירות ערך ולאור מקרה זה אני חושש מאוד . אשמח לתגובה.. תודה

השב
  • 13:19, 20 בפברואר 2014

אכן כמתואר ספק בעיני אם יפתח תיק פלילי שיביא אותך לבית המשפט. על מנת להיות רגוע לחלוטין עלייך לפנות לתחנת המשטרה הקרובה למקום מגורייך ולבקש להוציא רישום פלילי ברישום תוכל לראות מה עלה בגורלו של התיק ועל מנת לפעול למחיקת הרישום הרי שצריך לראות את סטטוס התיק (נסגר ומה הסיבה לסגירה) ובהתאם לפעול.

להערכתי תוכל אף להוציא תעודת יושר ולא אמורה להיות בעיה שתעמוד בדרכייך אבל גם אם כן כפי שציינתי אפשר לפעול על מנת למחוק רישום בגיליון גם כשהתיק נסגר ולא נמחק באופן אוטומטי כפי שצריך להיות.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד משה ליפשיץ

מנהל הפורום: עו"ד משה ליפשיץ

בעל תואר במשפטים, תואר בקרימינולוגיה ותואר במדעי החברה. בנוסף, השתלם בקורסים בתחום ארגוני פשיעה, חקי
למידע נוסף

077-2303931 חיוג
הודעה

האיסור בשימוש בסמים מעוגן בפקודת הסמים המסוכנים כאשר זו מפרטת את סוגי העבירות והכי חשוב את סוגי הסמים אשר השימוש בהם בכמות שאינה מותרת, יוצרת את יסודות העבירה המנויה בפקודה וביניהם החזקה לשימוש עצמי, החזקה שלא לשימוש עצמי, יבוא יצוא, סחר וכיו"ב.
לאחרונה אושרו "סמי הפיצוציות" כסמים אסורים לשימוש ואלה הוספו לפקודה ומשכך שימוש בסמים מסוג זה עלול להוביל פלוני אל בין כתלי בית המשפט הנכבד כשכתב אישום עומד ותלוי כנגדו בעבירות סמים. 
העונש בצד ביצוע עבירות סמים הינו בהתאם לקביעת המחוקק אלא שבכל מקרה ענישה היא לעולם אינדיבידואלית הלוקחת בחשבון פרמטרים אישיים, שיקומיים, עתידיים וכיו"ב. 
הרשעה בביצוע עבירות סמים תוביל בד"כ לבעיות בגיוס, שלילת רישיון נהיגה, חילוט חפצים שנתפסים וכיו"ב
זוהי רק תמצית של עולם ומלואו שכן עולם הסמים רחב כשם הסמים המפורטים בו.