open the search panel
close the search panel חפש

עורכי דין לפי תחום

    פורומים

      לדעת יותר - מדריכים משפטיים

        משרדי עורכי דין

          • 29 באוגוסט 2017

            מספר ת.ז. ללא אזרחות

            שלום. חברתי לעבודה איננה אזרחית ישראלית, אך יש לה בן לאב ישראלי. הזוג כבר לא ביחד. היא מעוניינת לבקש הסדרת מעמד מתוקף היותה אם לקטינה שהיא אזרחית ישראלית. לבת יש מספר ת.ז. ותעודת לידה, האם זה אומר שהיא בהכרח אזרחית ישראלית? אם לא, מה המשמעות של מספר ת.ז. ללא אזרחות ומה המהלכים הבאים שצריך לעשות מול משרד הפניםכדי להסדיר את מעמד האם והבת? אני שואל בעצמי כי האמא משוכנעת שאם לבת יש מספר ת.ז. פירוש הדבר שהיא אזרחית, ואילו אני כלל לא בטוח בכך.

            29 באוגוסט 2017
          • מנהל הפורום עו"ד מיכאל דקר 29 באוגוסט 2017

            שלום אליאב,

            ראשית, אם בתעודת הלידה של האב מופיע שם האב הישראלי אז הקטינה הרלוונטית היא אזרחית ישראלית, מכוח סעיף 4 לחוק האזרחות, התשי"ב – 1952.

            שנית, בנסיבות בהן תיארת נראה כי האם של הקטינה, אם היא המשמורנית של הילדה, תהיה זכאית להגיש בקשה למתן מעמד בישראל מטעמים הומניטריים.

            שלישית, משרדנו ישמח לעזור, להיפגש עם אותה גברת, ולראות איך אנחנו יכולים לעזור. תעדכן אותנו אם אתם תהיו מעוניינים בפגישה, ואם כן תשאירו פרטים ליצירת קשר ומזכירת משרדנו תיצור עמכם קשר לצורך תיאום פגישה. או שאתם מוזמנים להתקשר 03-3724722

            שבוע נפלא!

            מיכאל

            29 באוגוסט 2017
          forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
          close the form