החזר הוצאות בדיקה רפואית עבור תושבת זרה - פורום אזרחות ישראלית והסדרת מעמד של זרים בישראל

שאלה חדשה
 • אדי

  נשלח ע"יאדי 10:17, 14 ביוני 2016

  שלום, אני אזרח ישראל ונשוי לאזרחית זרה. אנחנו מתגוררים בארץ. אשתי הרתה כאשר מעמד שלה עוד לא היה תושבת. בסוף ההריון לקראת הלידה רופא נשים שלה הפנה אותה למרפאת טרום ניתוח כדי לקבוע תור להגעת לבית חולים. במרפאה הרופא חייב אותה לעבור בדיקת אקג. אותה בדיקה שהיה אפשר לעשות גם בזמן הלידה עצמה. היות ואשתי לא הייתה באותו הזמן תושבת חויבנו לשלם גם על הביקור במרפאה וגם על הבדיקה. כל זה קרה בדיעבד באותו הזמן לא עודכנו כי הבדיקה כרוכה בתשלום. בזמן הלידה הרופאים השתמשו בבדיקה שעשו לה ולא עשו בדיקות חדשות. דמי אשפוז של 3 ימים בבית חולים שולמו על ידי ביטוח לאומי אך המדינה מסרבת להחזיר לי את ההוצאות עבור הבדיקה. שוב את הבדיקה הזאת היה אפשר לעשות גם בזמן הלידה ולא שבוע לפני ואז הייתי חוסך מעצמי את ההוצאות. קיבלתי תשובה מנציב קבילות בשרד הבריאות כי אשתי אינה זכאית להחזר הוצאות כי לא הייתה תושבת באותה הזמן. היא קיבלה מעמד תושבת מיד אחרי הלידה. האם יש פה קייס לתביעה ?

  השב
 • מנהל הפורום:עורך דין עופר אקשטיין

  עו"ד עופר אקשטיין,מנהל הפורום

  19:00, 26 ביוני 2016

  שלום רב ! מאחר ואשתך לא הייתה במעמד תושב ארעי במשך 6 חודשים היא אינה זכאית לזכויות רפואיות.
  לעניין תביעה להחזר תשלום כנד ביטוח לאומי, פנה לפורום ביטוח לאומי.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מיכאל דקר

מנהל הפורום: עו"ד מיכאל דקר

חבר בלשכת עורכי הדין משנת 2008. מתמחה בליטיגציה אזרחית, מסחרית, ומנהלית, בעל ניסיון בייצוג לקוחות מו
למידע נוסף

053-9376328 חיוג
הודעה

הפורום יעסוק בשאלות הנוגעות בטיפול בבקשות מכל סוג להסדרת מעמד של זרים בישראל, כגון: מה ניתן לעשות כנגד החלטות סירוב של משרד הפנים בבקשת להסדרת מעמד מכל סוג של זרים בישראל, האם ניתן לבטלם? לשנותם?  מה הוא ערר? מה עושים זוג או זר כנגד החלטה שדוחה את הערר? כיצד מבטלים החלטות של וועדות השגה? כיצד ניתן להוציא אזרחות ישראלית?

הפורום יתמקד בביאור ויעוץ ראשוני לאנשים שנתקלים במחסות וסבך הבירוקרטיה במשרד הפנים בהיבט הספציפי של הסדרת מעמד של זרים בישראל והוצאת אזרחות ישראלית.