• 18 באוגוסט 2016

  שם דומיין זהה רק עם סיומת שונה

  שלום, לאחרונה גיליתי בעל עסק שפתח אתר אינטרנט עם שם זהה לחלוטין לשם הדומיין שלי רק עם סיומת שונה (net במקום com). האם הוא יכול לפרסם את אותם המוצרים שאני מפרסם באתר שלי? כיצד עליי לפעול?

  18 באוגוסט 2016
 • מנהל הפורום עו"ד אמיר פלמרי 21 באוגוסט 2016

  שם דומיין זהה רק עם סיומת שונה

  מיקי שלום,

  ראשית, האם נרשם סימן מסחר על שם הדומיין שברשותך? במידה וכן, ובמידה והאתר המתחרה פועל באותה טריטוריה בה נרשם הסימן, אזי ישנה עילה משפטית לתביעה בגין הפרה. במידה ולא נרשם סימן מסחר על שם הדומיין, יש צורך לבדוק אם ניתן לטעון כי שם הדומיין הינו "סימן מסחר מוכר היטב". סימן מסחר מוכר היטב מקנה לבעליו הגנה אף על פי שאינו נרשם. בכדי לבסס את הטענה יילקחו בחשבון, בין השאר, המידה שבה הסימן מוכר בחוגי הציבור או הצרכנים הנוגעים לעניין, והמידה שבה הוא מוכר כתוצאה ממאמצי השיווק והפרסום. ניתן גם לטעון ל"גניבת עין" בכפוף לחוק עוולות מסחריות.
  אינני יודע כמה זמן פועל האתר שלך ומה היקף החשיפה שלו. מומלץ לפנות לעו"ד אשר בקיא בתחום על מנת לגבי יעוץ מפורט אודות האפשרויות העומדות בפניך.

  * האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא.

  בברכה,

  21 באוגוסט 2016
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?