בן ממשיך - פורום בן ממשיך במושב

שאלה חדשה
 • מירי

  נשלח ע"ימירי 17:48, 16 במרץ 2014

  שלום,יש לי בעיה.לפני 30 שנים אבי נפטר.הוצא צו ירושה בו כל אחיי מוותרים לאימי חוץ ממני.הייתי קטינה.מאז עבדתי במשק .אחיי שהסתלקו השתלטו על המשק והכנסותיו[כשאני עובדת]חוץ מהנחלה הייתה גם מכסת ביצים שנמכרה לפני שנה.אימי הועידה את המשק לי [רק אני והיא רשומות בצו ירושה]אחיי התאגדו נגדי.יש לציין שקיבלתי שכר נמוך עד מאוד.ושנים גם כלום מתןך רצון להגן על אימי מפני אחיי. אימי כעת חסויה ןלא יכולה לרשום לי דבר מה סיכויי בבית המשפט?אני גם מטפלת באימי ללא שכר.וסובלת מאוד מאחיי.

  השב
 • 17:54, 16 במרץ 2014

  האם יש בידייך ראיה או הוכחה שזה מה שאמא רצתה?
  האם גרת במשק
  מה עשית בו
  האם את נשואה

  תגובה
 • 14:37, 17 במרץ 2014

  עבדתי במשק 25 שנים בלול ובמטע ואינני נשואה.הוצאו לי תלושים פיקטיביים [שכר גבוה והעברה נמוכה לבנק]על ידי אחי. ההוכחה היחידה שזה מה שאימי רצתה.זה שתי אחיותיי מתוך 7 .עבדתי במשק עם שחרורי מצ"הל.ואז גם התפרקה האגודה.והחלה ההפרטה אך אחיי לקחו[גנבו] את ההכנסות ויש הוכחות לכך.

  תגובה
 • מנהל הפורום:עורך דין רגב אלקיים

  עו"ד רגב אלקיים,מנהל הפורום

  11:00, 14 ביולי 2014

  מירי שלום

  יש להפריד בין הזכויות הקנייניות במשק ובין חובות והתחייבויות אחייך כלפייך.

  בכל מקרה, האפוטרטפוס שמונה לאימך צריך לדאוג שכל הכנסות ורווחי המשק יועברו אליה בלבד, ואם צריך לדרוש החזרי כספים מהאחים (אם לקחו כספים).

  לגבי זכויותייך במשק, רק לאחר פטירת אימך יקבע מי "יירש" את המשק (אם מונה בן ממשיך הוא יורש, ואם לא- אז הבן המסוגל כפי שיקבע ע"י בית המשפט)


  הנני מציע כי את והאפוטרופוס שמונה לאימך תפגשו עם עו"ד הבקיא בדיני מושבים על מנת שידריך אתכם כיצד לפעול.


  בברכה,

  רגב אלקיים, עו"ד

  תגובה

מעמד הבן הממשיך הינו עניין בעל חשיבות עצומה.
סביב נושא הבן הממשיך קיימים סכסוכים ושאלות רבות משמעות והרות גורל
פורום זה יעסוק בשאלות הנוגעות למעמדו, זכויותיו, חובותיו של הבן הממשיך במושבים, וכן סכסוכים ופתרונות הנובעים ממעמד הבן הממשיך במשק החקלאי.