חוק מכר דירות - פורום עסקאות מכר של דירות למגורים

שאלה חדשה
  • מרק אוליצקי

    נשלח ע"ימרק אוליצקי 12:46, 2 בספטמבר 2015

    שלום רב, רכשתי דירה מיזם בחודש 04 שנת 2012. לפי תיקון חוק מכר שנכנס לתוקף בשנת 2011 תיקון ליקויי בניה (עבור סדקים הוא 5 שנים). האם החוק הנ"ל חל עלי? הקבלן שבנה עבור יזם טוען שזה לא חל עלי כי תחילת הבניה של הבניין הייתה לפני 2011. האם זה נכון הרי אני חתמתי חוזה בשנת 2012 אחרי שנכנס לתוקף תיקון בסעיף 5 בחוק המכר בשנת 2011? תודה, מרק.

    השב
  • מנהל הפורום:עו"ד עמית דביר

    עו"ד עמית דביר,מנהל הפורום

    08:58, 3 בספטמבר 2015

    השאלה הינה מתחום ליקויי בניה, ולא קשורה לפורום.

    בברכה,

    תגובה
  • 09:39, 1 בדצמבר 2015

    שלום רב
    רכשתי דירת פנטהוז מקבלן השנה . תאריך המסירה בחוזה הינו 30/09/2015 אך עד היום טרם נמסרה מכיוון שאין טופס 4 לדירות הפנטהוז
    (שאר הבניין כבר מאוכלס מלבד קומת הפנטהוז ).לקבלן אפשרות חוזית לדחות המסירה ללא כל סיבה ב60 ימים ואני לא בצעתי שינויים בדירה כלל .
    האם לאור סעיף 5א בחוק אני אמור לקבל פיצוי החל מ 01.10.15 ועד יום המסירה .

    תגובה
מנהל הפורום:עו"ד עמית דביר

מנהל הפורום: עו"ד עמית דביר

הינו חבר ועדת קניין ומקרקעין של לשכת עורכי הדין, בוגר תואר ראשון ושני בפקולטה למשפטים באוניברסיטה הע
למידע נוסף

077-9971348 חיוג
הודעה

אדם מן היישוב מבצע מעט מאד עסקאות נדל"ן בחייו, בדר"כ ניתן לספור אותן על יד אחת. 

לכן, כל אדם שבכוונתו לקנות או למכור דירת מגורים נכנס למעשה לאחת העסקאות הגדולות שהוא עומד לבצע בחייו. 

תחום המקרקעין סבוך ומורכב שמומחיות בו נרכשת לאורך שנים. ככל שיהיה בידיו של  הקונה או המוכר, ובעיקר אצל עורכי דינם, מידע רב יותר לגבי העסקה, כך תהיה העסקה תהיה טובה יותר, וחשוב לא פחות הצדדים ניתן יהיה למנוע "תאונה משפטית" אפשרית. 

בפורום זה ננסה לענות בתמצית על שאלותיכם הנוגעות לקניה ומכירה של דירות מגורים, יד שניה או חדשות, נעמוד על תמרורי האזהרה הרבים שעל כל קונה או מוכר דירת מגורים לשים לב אליהם, לרבות השיקולים שיש לשקול בטרם כניסה לביצוע העסקה.

התשובות בפורום הינן למידע כללי וראשוני בלבד ולא נועדו בשום מקרה לשמש כייעוץ משפטי ו/או כתחליף לייעוץ משפטי לכל מקרה ונסיבותיו. התשובות נכונות למועד כתיבתם בלבד, נכונותם עלולה להשתנות מעת לעת, ואין להסתמך עליהן.