אי ציון המע"מ בסכום הכולל - פורום עסקאות מכר של דירות למגורים

שאלה חדשה
 • ינקי

  נשלח ע"יינקי 13:55, 20 בספטמבר 2015

  שלום רב. לאחר חתימת הסכם מכר על דירה מקבלן במשרד העורך דין, שמתי לב שבציון הסכום הסופי בתוספת הפריסה לתשלומים פלוס תאריכי התשלום, לא מצויין שהסכום הסופי כולל מע"מ . האם יכולה להיות בעיה בנושא הזה, למרות שלאורך כל הדרך ידוע לכל שהסכום המדובר כולל את המע"מ. ( גם בזכרון הדברים הראשוני על רכישת הדירה - צויין מפורשות שהסכום הסופי כולל מע"מ ). תודה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד עמית דביר

  עו"ד עמית דביר,מנהל הפורום

  11:24, 1 באוקטובר 2015

  לא ניתן להשיב מבלי לראות את ההסכם כולו.

  בברכה,

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד עמית דביר

מנהל הפורום: עו"ד עמית דביר

הינו חבר ועדת קניין ומקרקעין של לשכת עורכי הדין, בוגר תואר ראשון ושני בפקולטה למשפטים באוניברסיטה הע
למידע נוסף

077-9971348 חיוג
הודעה

אדם מן היישוב מבצע מעט מאד עסקאות נדל"ן בחייו, בדר"כ ניתן לספור אותן על יד אחת. 

לכן, כל אדם שבכוונתו לקנות או למכור דירת מגורים נכנס למעשה לאחת העסקאות הגדולות שהוא עומד לבצע בחייו. 

תחום המקרקעין סבוך ומורכב שמומחיות בו נרכשת לאורך שנים. ככל שיהיה בידיו של  הקונה או המוכר, ובעיקר אצל עורכי דינם, מידע רב יותר לגבי העסקה, כך תהיה העסקה תהיה טובה יותר, וחשוב לא פחות הצדדים ניתן יהיה למנוע "תאונה משפטית" אפשרית. 

בפורום זה ננסה לענות בתמצית על שאלותיכם הנוגעות לקניה ומכירה של דירות מגורים, יד שניה או חדשות, נעמוד על תמרורי האזהרה הרבים שעל כל קונה או מוכר דירת מגורים לשים לב אליהם, לרבות השיקולים שיש לשקול בטרם כניסה לביצוע העסקה.

התשובות בפורום הינן למידע כללי וראשוני בלבד ולא נועדו בשום מקרה לשמש כייעוץ משפטי ו/או כתחליף לייעוץ משפטי לכל מקרה ונסיבותיו. התשובות נכונות למועד כתיבתם בלבד, נכונותם עלולה להשתנות מעת לעת, ואין להסתמך עליהן.