פיצויים עקב איחור במסירה - פורום עסקאות מכר של דירות למגורים

שאלה חדשה
 • אפרת

  נשלח ע"יאפרת 09:24, 8 באוגוסט 2016

  שלום. רכשנו דירה מקבלן לפני מספר חודשים. באחד התשלומים (סכום קטן של פחות מ5 אחוז מערך הדירה) התעכבנו בחודש לאחר שנאמר לנו שאין בעיה . כעת, הגיע זמן המסירה והוא מאד מתעכב. רצינו להתחיל לקבל פיצוי על העיכוב והם טוענים שעקב האיחור שלנו באחד התשלומים המסירה מתעכבת באותו זמן ולכן הם עדיין לא צריכים לשלם פיצוי. האם זוהי התנהלות מותרת? אציין שראינו עכשיו שזה אכן רשום בחוזה שעיכוב בתשלום יגרום לעיכוב במסירה. אך בזמנו לא אמרו לנו על כך כלום, וכעת אנו נאלצים לשכור דירה כי הדירה לא מוכנה. תודה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד עמית דביר

  עו"ד עמית דביר,מנהל הפורום

  08:52, 9 באוגוסט 2016

  מדובר בסעיף ידוע ומוכר בחוזי קבלנים שמאפשר לקבלנים לאחר את המסירה.
  לשם כך שוכרים עו"ד לפני הרכישה שכן עורכי דין שמייצגים רוכשי דירות מקבלן מבקשים בדר"כ לשנותו או לפחות לרכך את הפעלתו בנסיבות מסויימות.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד עמית דביר

מנהל הפורום: עו"ד עמית דביר

הינו חבר ועדת קניין ומקרקעין של לשכת עורכי הדין, בוגר תואר ראשון ושני בפקולטה למשפטים באוניברסיטה הע
למידע נוסף

077-9971348 חיוג
הודעה

אדם מן היישוב מבצע מעט מאד עסקאות נדל"ן בחייו, בדר"כ ניתן לספור אותן על יד אחת. 

לכן, כל אדם שבכוונתו לקנות או למכור דירת מגורים נכנס למעשה לאחת העסקאות הגדולות שהוא עומד לבצע בחייו. 

תחום המקרקעין סבוך ומורכב שמומחיות בו נרכשת לאורך שנים. ככל שיהיה בידיו של  הקונה או המוכר, ובעיקר אצל עורכי דינם, מידע רב יותר לגבי העסקה, כך תהיה העסקה תהיה טובה יותר, וחשוב לא פחות הצדדים ניתן יהיה למנוע "תאונה משפטית" אפשרית. 

בפורום זה ננסה לענות בתמצית על שאלותיכם הנוגעות לקניה ומכירה של דירות מגורים, יד שניה או חדשות, נעמוד על תמרורי האזהרה הרבים שעל כל קונה או מוכר דירת מגורים לשים לב אליהם, לרבות השיקולים שיש לשקול בטרם כניסה לביצוע העסקה.

התשובות בפורום הינן למידע כללי וראשוני בלבד ולא נועדו בשום מקרה לשמש כייעוץ משפטי ו/או כתחליף לייעוץ משפטי לכל מקרה ונסיבותיו. התשובות נכונות למועד כתיבתם בלבד, נכונותם עלולה להשתנות מעת לעת, ואין להסתמך עליהן.