לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
מיכל מיכל מיכל

מי אחראי במקרה הבא על עלויות התיקונים וביצועם

אני גרה בבנייין משותף, הזמנתי בעל מקצוע לשם החלפת דוד שמש לדירתי, הדוד נמצא על גג הבניין שהוא גג רעפים ישן מדובר בבניין ישן שנבנה עם קום המדינה. 1. על מנת להכניס את הדוד החדש לגג היה צורך לפרק את משקוף פתח הכניסה לגג שהיה קטן מידי וככל שבעל המקצוע במהלך פירוק המשקוף גורם נזק לתקרה שהיא רכוש משותף, על מי חלה האחריות לתקן זאת? השכן טוען שזו אחריותי ואני טוענת שזו אחריות בעל המקצוע או אחריות משותפת של כלל השכנים. 2. אני לא ידעתי שפתח הכניסה לגג נעול במנעול של אופניים, ולפתע הסתבר לי במקום ביחד עם בעל המקצוע שמי שהתגורר בעבר דירת הגג ועבר דירה לאחרונה לכתובת אחרת, התקין מנעול זה. לטענתו כדי שלא יגנבו רעפים מהגג. בנסיבות בהם הפתח היה נעול במנעול שמי שהתקין אותו כבר לא מתגורר בבניין, כאשר שכן אחר אמר שלו אין מפתח של מנעול זה, בעל המקצוע פירק ופרץ את המנעול באופן שהשחית את המנעול. שואלת האם קיימת אחריות בנסיבות שתוארו להתקין מנעול חדש ? ואם קיימת מי נושא בה? (אני, או בעל המקצוע או כלל הדיירים) תודה רבה

item.Author מנהל הפורום גיא הרשקוביץ, משרד עורכי דין ומגשרים

מי אחראי במקרה הבא על עלויות התיקונים וביצועם. שלם מיכל מתאור המקרה עולה כי מדובר בהחלפת דוד השייך לדירתך והממוקם על גג המבנה שהוא שטח משותף לכלל הדיירים. נראה כי על הגג כבר היה דוד ישן לכן סביר להניח כי ניתן להכניס דוד בפתח הקיים. ככל שנגרם נזק לרכוש המשותף במהלך החלפת הדוד על ידי בעל המקצוע, עליו לדאוג לתקן את הנזק שנגרם לכן נראה כי עלייך לפנות לבעל המקצוע בדרישה כי יתקן את הנזק. בכל מקרה, אין מדובר באחריות של כלל הדיירים בבניין לתיקון הנזקים שגרם אותו בעל מקצוע. בעניין המנעול, הרי שעל ועד הבית מוטלת האחריות לדאוג לכך שדלת הכניסה לגג תהיה נעולה ככל שהדבר נחוץ. ככל שמדובר בהחלטה של דייר פרטי לנעול את דלת הכניסה לגג והמנעול הושחת, נראה לי כי בעלות זניחה של מספר שקלים ניתן לרכוש מנעול פשוט ולפתור את הבעיה בקלות.

forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום סכסוכי שכנים