מבקשת הבהרה בנושא הפנסיה - פורום מושבים וקיבוצים

שאלה חדשה
 • מישהו

  נשלח ע"ימישהו 14:57, 1 במרץ 2012

  מבקשת הבהרה נוספת, האם חברת קיבוץ זכאית לפנסיה מהקיבוץ רק בגיל 67? אם הגיעה לקיבוץ בגיל 20 היא צריכה לעבוד 47 שנה עד לקבלת הפנסיה? מה דין היציאה לפנסיה מוקדמת, בגיל 64-65 ולא כעובדת משרד החינוך(בעיקר בגין הקושי למצוא מקום עבודה)?

  השב
 • 10:28, 6 במרץ 2012

  שלום שוב,
  במענה לשתי השאלות, אפנה שוב לתקנות האגודות השיתופיות (ערבות הדדית בקיבוץ מתחדש) תשס"ו 2005 הקובעות כי על קיבוץ מתחדש להבטיח את הספקת צורכי חבריו שבגיל פרישה באופן שערכם הכולל לא יפחת מגובה סכום הגמלה הפנסיונית. כפי שציינתי בתשובתי מיום 1.3.12, גיל הפרישה הינו 67 ומגיל זה על הקיבוץ להבטיח את צרכי החברים כאמור לעיל.

  תגובה

מטרת הפורום הינה לתת לכם, הגולשים, מידע כללי ומענה ראשוני לפניותיכם בכל תחום הקשור למגזר החקלאי, דיני אגודות שיתופיות, מושבים וקיבוצים.
הפורום יתמקד בנושאים הבאים: מכירת/רכישת נחלות, ירושת המשק החקלאי, בן ממשיך, קליטה ובניה בקיבוצים, במושבים ובישובים קהילתיים, הרחבות בישובים, עסקים במגזר החקלאי, מתקנים סולאריים, שיוך דירות בקיבוצים, פנסיה בקיבוצים, גירושין בין חברי אגודה שיתופית וכיו"ב.
הנכם מוזמנים להציג את פנייתכם בכל עניין בתחום הנ"ל ואשמח לתת מענה מהיר ומדויק ככל שניתן.
יובהר כי המידע הניתן במסגרת הפורום אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו ואינו מהווה המלצה לנקיטת הליכים או להימנעות מהם, ובכל מקרה, יש לפנות לייעוץ משפטי פרטני. כל המסתמך על המידע בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד.