שטח מיועד לחקלאות - פורום מושבים וקיבוצים

שאלה חדשה
 • בועז

  נשלח ע"יבועז 11:07, 13 במרץ 2012

  למשפחתי יש שטח של דונם במושב. השטח הזה מיועד לחקלאות אך בפועל הוא עומד שומם. האם למרות שהשטח הזה מיועד לחקלאות יש אפשרות להביא לשם קרוואן ולגור בו? האם צריך אישורים לכך?

  השב
 • 12:04, 14 במרץ 2012

  בועז שלום,
  שימוש בקרקע חקלאית למגורים מוגדר כ"שימוש חורג" לפי חוק ההתיישבות החקלאית (סייגים לשימוש בקרקע חקלאית ובמים) תשכ"ז – 1967. חוק ההתיישבות קובע כי המחזיק בקרקע חקלאית לא ינהג בקרקע שימוש חורג אלא אם קיבל היתר בכתב משר החקלאות או ממי שהשר הסמיכו לכך. לפיכך, בקשות לשימוש חורג יש להגיש לוועדה המוסמכת במשרד החקלאות.

  תגובה

מטרת הפורום הינה לתת לכם, הגולשים, מידע כללי ומענה ראשוני לפניותיכם בכל תחום הקשור למגזר החקלאי, דיני אגודות שיתופיות, מושבים וקיבוצים.
הפורום יתמקד בנושאים הבאים: מכירת/רכישת נחלות, ירושת המשק החקלאי, בן ממשיך, קליטה ובניה בקיבוצים, במושבים ובישובים קהילתיים, הרחבות בישובים, עסקים במגזר החקלאי, מתקנים סולאריים, שיוך דירות בקיבוצים, פנסיה בקיבוצים, גירושין בין חברי אגודה שיתופית וכיו"ב.
הנכם מוזמנים להציג את פנייתכם בכל עניין בתחום הנ"ל ואשמח לתת מענה מהיר ומדויק ככל שניתן.
יובהר כי המידע הניתן במסגרת הפורום אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו ואינו מהווה המלצה לנקיטת הליכים או להימנעות מהם, ובכל מקרה, יש לפנות לייעוץ משפטי פרטני. כל המסתמך על המידע בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד.