מחסן במקום לול תרנגולות - פורום מושבים וקיבוצים

שאלה חדשה
 • עידו

  נשלח ע"יעידו 10:06, 27 במרץ 2012

  במשק של משפחתי היה בעבר לול תרנגולות גדול שהפכנו אותו למחסן. לא חרגנו מגבולות שטח הלול. שאלתי היא - האם יש אפשרות לקבל עליו אישור רשמי? במידה ולא נקבל עליו אישור, כיצד זה יכול לפגוע בנו? מה ההשלכות של זה?

  השב
 • 12:21, 28 במרץ 2012

  הנני מפנה אותך להחלטה מס' 1101 של מנהל מקרקעי ישראל. בהתאם להחלטה זו, שימוש במבנים המצויים בשטח המגורים של חלקה א' (המוגדר בהחלטה) לצורך תעסוקה לא חקלאית טעון קבלת אישור ממנהל מקרקעי ישראל. התנאים למתן האישור מפורטים בסעיף 2 להחלטה. לעניין תעסוקה לא חקלאית במבנה המצוי בחוץ לשטח המגורים ראה סעיף 2.5 להחלטה. כמו כן, תנאי לאישור תעסוקה לא חקלאית הוא כי ישולם למנהל דמי חכירה כאמור בסעיף 3 להחלטה מס' 1101. עוד אציין כי בפסק דין שניתן לאחרונה קיבל בית משפט השלום תביעה שהגיש מנהל מקרקעי ישראל נגד 36 מתושבי מושב אורה ונתן צו מניעה האוסר על התושבים להשתמש בלולים שאותם הסבו למטרות אחסנה, ייצור או מסחר. בפסק הדין נקבע כי על מנת להסדיר את השימוש הלא חקלאי בנחלותיהם ובמבנים ששימשו בעבר ללולים, על התושבים לקבל את הסכמת המנהל לשימושים אלו ולשלם דמי שימוש המתחייבים מכך.

  תגובה

מטרת הפורום הינה לתת לכם, הגולשים, מידע כללי ומענה ראשוני לפניותיכם בכל תחום הקשור למגזר החקלאי, דיני אגודות שיתופיות, מושבים וקיבוצים.
הפורום יתמקד בנושאים הבאים: מכירת/רכישת נחלות, ירושת המשק החקלאי, בן ממשיך, קליטה ובניה בקיבוצים, במושבים ובישובים קהילתיים, הרחבות בישובים, עסקים במגזר החקלאי, מתקנים סולאריים, שיוך דירות בקיבוצים, פנסיה בקיבוצים, גירושין בין חברי אגודה שיתופית וכיו"ב.
הנכם מוזמנים להציג את פנייתכם בכל עניין בתחום הנ"ל ואשמח לתת מענה מהיר ומדויק ככל שניתן.
יובהר כי המידע הניתן במסגרת הפורום אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו ואינו מהווה המלצה לנקיטת הליכים או להימנעות מהם, ובכל מקרה, יש לפנות לייעוץ משפטי פרטני. כל המסתמך על המידע בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד.