קבלה לקיבוץ - פורום מושבים וקיבוצים

שאלה חדשה
 • יזהר

  נשלח ע"ייזהר 11:55, 7 בינואר 2013

  האם יש איזשהם כללים מה מותר לועדת קבלה לקיבוץ לדרוש ולשאול ממי שרוצה להצטרף כחבר חדש?

  השב
 • 10:17, 8 בינואר 2013

  יזהר שלום,
  תנאים לקבלת חברים נקבעים בדרך כלל בתקנון של הקיבוץ. פקודת האגודות השיתופיות אינה מגדירה לאגודות מה יהיו התנאים לקבלת החברים או את הדרך לבדיקה באם אדם מסויים עומד בתנאים אלו. יחד עם זאת, על התנאים לחברות להיות עניינים ומוצדקים. יודגש כי לאגודה אין חובה לקבל מועמד רק בשל עמידתו בתנאים לקבלה לחברות. על מנת לתקוף משפטית כללים או דרישות יש לבחון לעומק כל מקרה ומקרה , אשר בכל מקרה יבדק בהתאם לעקרונות לעיל.

  בברכה, איילת רייך-מיכאלי, עו"ד

  תגובה

מטרת הפורום הינה לתת לכם, הגולשים, מידע כללי ומענה ראשוני לפניותיכם בכל תחום הקשור למגזר החקלאי, דיני אגודות שיתופיות, מושבים וקיבוצים.
הפורום יתמקד בנושאים הבאים: מכירת/רכישת נחלות, ירושת המשק החקלאי, בן ממשיך, קליטה ובניה בקיבוצים, במושבים ובישובים קהילתיים, הרחבות בישובים, עסקים במגזר החקלאי, מתקנים סולאריים, שיוך דירות בקיבוצים, פנסיה בקיבוצים, גירושין בין חברי אגודה שיתופית וכיו"ב.
הנכם מוזמנים להציג את פנייתכם בכל עניין בתחום הנ"ל ואשמח לתת מענה מהיר ומדויק ככל שניתן.
יובהר כי המידע הניתן במסגרת הפורום אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו ואינו מהווה המלצה לנקיטת הליכים או להימנעות מהם, ובכל מקרה, יש לפנות לייעוץ משפטי פרטני. כל המסתמך על המידע בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד.