שינוי תקנון - פורום מושבים וקיבוצים

שאלה חדשה
 • שירה

  נשלח ע"ישירה 11:47, 17 בינואר 2013

  איזה רוב דרוש לשינוי סעיף בתקנון האגודה השיתופית?

  השב
 • 00:49, 18 בינואר 2013

  איזה רוב דרוש לשינוי סעיף בתקנון האגודה השיתופית? שירה
  שירה שלום, בהתאם לתקנה 7(ב)(1) לתקנות האגודות השיתופיות (ייסוד) תשל"ו – 1976 קיימים שני תנאים מצטברים על מנת שהאסיפה הכללית תוכל לקבל החלטה על שינוי תקנון (במידה ואין אישור מוקדם של רשם האגודות השיתופיות). האחד- כינוס אסיפה כללית בה נוכחים לפחות 2/3 מחברי האגודה (ובאסיפה נדחית מספר כלשהו), והשני- הצבעה של לפחות 3/4 מהמצביעים באסיפה בעד השינוי המוצע. יצוין כי בפסיקה נקבע כי ניתן לקבוע בתקנון האגודה שהרוב הנדרש לקבלת ההחלטה (להבדיל מהנוכחות הנדרשת באסיפה) יהיה גדול יותר משנקבע בתקנות הנ"ל. עוד יצוין כי לשינוי התקנון תנאים נוספים אותם יש למלא והינך מוזמנת לפנות למשרדנו לקבלת חוו"ד מקיפה בנושא.
  בברכה,
  איילת רייך-מיכאלי, עו"ד

  תגובה

מטרת הפורום הינה לתת לכם, הגולשים, מידע כללי ומענה ראשוני לפניותיכם בכל תחום הקשור למגזר החקלאי, דיני אגודות שיתופיות, מושבים וקיבוצים.
הפורום יתמקד בנושאים הבאים: מכירת/רכישת נחלות, ירושת המשק החקלאי, בן ממשיך, קליטה ובניה בקיבוצים, במושבים ובישובים קהילתיים, הרחבות בישובים, עסקים במגזר החקלאי, מתקנים סולאריים, שיוך דירות בקיבוצים, פנסיה בקיבוצים, גירושין בין חברי אגודה שיתופית וכיו"ב.
הנכם מוזמנים להציג את פנייתכם בכל עניין בתחום הנ"ל ואשמח לתת מענה מהיר ומדויק ככל שניתן.
יובהר כי המידע הניתן במסגרת הפורום אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו ואינו מהווה המלצה לנקיטת הליכים או להימנעות מהם, ובכל מקרה, יש לפנות לייעוץ משפטי פרטני. כל המסתמך על המידע בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד.