עבודות ביוב - פורום מושבים וקיבוצים

שאלה חדשה
 • שאול

  נשלח ע"ישאול 12:01, 17 במרץ 2013

  עו"ד רייך שלום, במושב שבו אני גר לפני שנתיים יצאה הוראה מהמועצה לגבות מכל התושבים כסף עבור עבודות ביוב. התחלנו לשלם מיד. מדובר בסכומי כסף גדולים וכל תושבי המושב שילמו. עברו שנתיים ועדיין לא התחילו בעבודות הביוב. דוחים אותנו כל הזמן והעבודה לא מתבצעת. מה יש באפשרות התושבים לעשות מול המועצה? תודה

  השב
 • 23:47, 26 במרץ 2013

  שאול שלום,
  בעא 4384/07 אולשביצקי פישר חברה לבניה בע"מ נ' עיריית חיפה ואח' (פורסם בנבו)(2008) נקבע כי על דרך הכלל החלטה בענין מועד ביצוע עבודת סלילה, נתונה לשיקול דעתה של הרשות. היא זו הקובעת לעצמה את סדרי העדיפויות ובהעדר חריגה ממתחם הסבירות, בית המשפט אינו מתערב באופן שבו הרשות מחליטה לחלק את משאביה. באותו עניין צוין בהערת אגב על ידי בית המשפט כי מאחר שחלפו 5 שנים ממועד התשלום, וטרם נסלל הכביש, מן הדין לקבוע כי הזמן הסביר הגיע מעל ומעבר, לכלל מצוי. לאור האמור, גם לעניין שאלתך תיבדק השאלה האם שיהוי של שנתיים בביצוע העבודות הינו סביר. החלטה בעניין זה נתונה כמובן לשיקול דעתו של בית המשפט ותלויה בנסיבות המקרה.
  בברכה, איילת רייך-מיכאלי,עו"ד

  תגובה

מטרת הפורום הינה לתת לכם, הגולשים, מידע כללי ומענה ראשוני לפניותיכם בכל תחום הקשור למגזר החקלאי, דיני אגודות שיתופיות, מושבים וקיבוצים.
הפורום יתמקד בנושאים הבאים: מכירת/רכישת נחלות, ירושת המשק החקלאי, בן ממשיך, קליטה ובניה בקיבוצים, במושבים ובישובים קהילתיים, הרחבות בישובים, עסקים במגזר החקלאי, מתקנים סולאריים, שיוך דירות בקיבוצים, פנסיה בקיבוצים, גירושין בין חברי אגודה שיתופית וכיו"ב.
הנכם מוזמנים להציג את פנייתכם בכל עניין בתחום הנ"ל ואשמח לתת מענה מהיר ומדויק ככל שניתן.
יובהר כי המידע הניתן במסגרת הפורום אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו ואינו מהווה המלצה לנקיטת הליכים או להימנעות מהם, ובכל מקרה, יש לפנות לייעוץ משפטי פרטני. כל המסתמך על המידע בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד.