עקירת עצים - פורום מושבים וקיבוצים

שאלה חדשה
 • זאב

  נשלח ע"יזאב 08:58, 10 ביולי 2013

  שלום האם כדי לעקור עצים מהחצר שלי (במושב) אני צריך לקבל אישור? אני יודע שבעיר זה כך האם זה כך גם בכפרים?

  השב
 • 00:00, 12 ביולי 2013

  זאב שלום,

  סע' 15(א) לפקודת היערות קובע כי "לא יכרות אדם אילן מוגן או עץ בוגר ולא יעתיקו וכן לא יוביל אדם אילן מוגן או עץ בוגר או חלק מהם, שלגביהם קבע השר כי הובלתם טעונה רישיון, והכל אלא אם כן קיבל תחילה רישיון לכך מפקיד היערות". אילן מוגן מוגדר בפקודת היערות: עץ זית, עץ חרוב או אילן המוגן לפי צו שהוציא שר החקלאות. עץ בוגר הוא עץ שגובהו שני מטרים לפחות מעל לפי הקרקע, וקוטר גזעו, הנמדד בגובה 130 ס"מ מעל פני הקרקע, הוא 10 ס"מ לפחות. לפיכך, אם העץ עונה להגדרה של אילן מוגן או עץ בוגר לא ניתן לעקור אותו ללא אישור.

  תגובה

מטרת הפורום הינה לתת לכם, הגולשים, מידע כללי ומענה ראשוני לפניותיכם בכל תחום הקשור למגזר החקלאי, דיני אגודות שיתופיות, מושבים וקיבוצים.
הפורום יתמקד בנושאים הבאים: מכירת/רכישת נחלות, ירושת המשק החקלאי, בן ממשיך, קליטה ובניה בקיבוצים, במושבים ובישובים קהילתיים, הרחבות בישובים, עסקים במגזר החקלאי, מתקנים סולאריים, שיוך דירות בקיבוצים, פנסיה בקיבוצים, גירושין בין חברי אגודה שיתופית וכיו"ב.
הנכם מוזמנים להציג את פנייתכם בכל עניין בתחום הנ"ל ואשמח לתת מענה מהיר ומדויק ככל שניתן.
יובהר כי המידע הניתן במסגרת הפורום אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו ואינו מהווה המלצה לנקיטת הליכים או להימנעות מהם, ובכל מקרה, יש לפנות לייעוץ משפטי פרטני. כל המסתמך על המידע בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד.