זכויותיי כשוכר - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • שלמה

  נשלח ע"ישלמה 21:26, 6 במרץ 2012

  שאלה- בבית ששכרתי התגלו עוד בשנה שעברה בעיות נזילה וטיפטוף מהגג. השנה הבעיה החריפה והדירה גם התכסתה בקירות רבים בתוך הדירה בעובש.בעלי הבית ניסו לטפל בבעיה אבל לא בצורה יעילה מספיק. לבעית העובש אין להם ממש פתרון מלבד ניקיון ןצביעה. ברור להם שהעובש בחלק מהמקומות הלא ניגשים, כמו מאחורי ארונות המטבח, עדיין קיים הם טוענים ש"אין מה לעשות".בעית הנזילה עדיין קיימת נשלח שיפוצניק מס רב של פעמים אותו אחד והגג עדיין מטפטף. האם יש באפשרותנו לדרוש פיצוי כספי על מצב הדירה ועל עוגמת הנפש שאנו חווינו בדיעבד ועדיין חווים?

  השב
 • 18:03, 7 במרץ 2012

  שלמה שלום רב. יש לבחון את הוראות ההסכם. כעקרון החוק קובע כי המשכיר חייב, תוך זמן סביר לאחר שקיבל דרישה לכך מאת השוכר, לתקן במושכר כל דבר השולל או המגביל הגבלה של ממש את השימוש במושכר לפי ההסכם או לפי המקובל בנסיבות. לא תיקן המשכיר את הפגם תוך זמן סביר לאחר שקיבל על כך דרישה מאת השוכר, רשאי השוכר -
  (1)לתקן את הפגם ולדרוש מהמשכיר החזרת הוצאותיו הסבירות;
  (2)להפחית את דמי השכירות, כל עוד לא תוקן הפגם, לפי היחס שבו פחת שווי השכירות עקב הפגם לעומת שוויה לפי החוזה.
  לאחר שאמרנו זאת, היה ויקבע שהפגם הינו כתוצאה מנסיבות שבעת כריתת החוזה לא ידע עליהן המשכיר ולא היה עליו לדעת עליהן, או לא ראה אותן ולא היה עליו לראותן מראש, ולא יכול היה למנען, ותיקון הפגם באותן נסיבות הוא בלתי אפשרי או שהיה מטיל על המשכיר חיוב השונה באופן יסודי ממה שהוסכם בין הצדדים - לא יהא הפגם עילה לדרישת תיקון, לפיצויים או להחזרת הוצאות.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.