תיקון 5 לחוק מכר דירות - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • אשר

  נשלח ע"יאשר 12:51, 16 באפריל 2012

  האם תיקון 5 חוק המכר דירות שהתקבל באפריל 2011 חל על דירה שנקנתה לפני התאריך הנ"ל אך סיום בנייתה ומסירתה לרוכש היה בינואר 2012 ? האם אני יכול על סמך התיקון הזה לתבוע את הקבלן והאם ניתן לתבוע את הקבלן בבית דין לתביעות קטנות ? תודה

  השב
 • 15:52, 16 באפריל 2012

  שלום רב. הוראות התחולה של חוק המכר קובעות כי חוק המכר (דירות) (תיקון מס' 5)לא יחול על דירה בבניין שבנייתו הסתיימה או שחוזה המכר לגביה נכרת לפני תחילתו של תיקון מס' 5; על דירה כאמור יחולו הוראות חוק המכר (דירות), התשל"ג-1973, כנוסחו ערב יום התחילה של תיקון מס' 5.באשר לבית המשפט בו תובעים, מה שקובע בין היתר זה הסכום הנתבע.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.