הסכם מכר -עזרה - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • יריב

  נשלח ע"ייריב 16:38, 29 במאי 2012

  שלום רב האם בהסכם מכר לרכישת דירה מדוע נהוג לתת 10% בערך כתשלום ראשון ולאחר מכן תשלומים הבאים לכיסוי משכנתא של המוכר? האם זה מסוכן לתת נגיד למוכר תשלום ראשון 600,000 ש"ח כשהמשכנתא היא 500,000 ש"ח ולאחר מכן תשלום שני 500,000 ש"ח לכיסוי המשכנתא? יש סיבה שהתשלום הראשון למוכר אמור להיות פחות מגובה המשכנתא?

  השב
 • 15:49, 30 במאי 2012

  שלום רב. אין נוהג או כללים בנושא התשלום. נושא התשלום הוא עניין מסחרי שנדון ומוסכם בין הצדדים להסכם. אם מוסכם על שיחרור כספים למוכר לפני פידיון וסילוק המשכנתא רצוי להבטיח שגם לאחר התשלום הראשון למוכר יוותרו די והותר כספים לכיסוי ולפרעון המשכנתא בהתאם למכתב כוונות מעודכן מאת הבנק המלווה וכן כספים נוספים להבטחת יתרת התחייבויות המוכר.מוצע לפנות לסיוע של עו"ד בעריכת ההסכם.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.