רכישת דירה ושכירות ביניים - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • יוסי

  נשלח ע"ייוסי 22:26, 8 ביולי 2012

  שלום רב, להלן ציטוט של סעיף מתוך הסכם מכר דירה:" המוכר ימסור את החזקה בדירה לקונה במצבה כביום חתימת חוזה זה ולא יאוחר מיום 30.8.2012, כשהיא פנויה מכל חפץ ואדם. הדירה תימסר לקונה כשהיא נקייה מכל שיעבוד,משכנתא,עיקול חוב או זכות כלשהי של צד שלישי ובכפוף לתשלום ופירעון מלוא התמורה ע"י הקונה. על אף האמור לעיל, הצדדים מסכימים בזאת כי מפתח הדירה יימסר לקונה ביום 1.7.2012 אך הדבר לא יחשב כמסירה בפועל לצורכי חוזה זה, על כל המשתמע מכך. עבור התקופה שהחל מיום .1.7.2012 ועד יום המסירה בפועל ישלם הקונה למוכר את סך של 3500 ש"ח בגין כל חודש ובסה"כ 7000 ש"ח עבור התקופה. תשלום זה יכלול את תשלומי המיסים עבור ארנונה, מים,ועד בית אך לא תשלום בגין חשמל. על אף האמור לעיל, מובהר כי ככל ויוקדם התשלום ע"י הקונה, ישולם רק הסכום החלקי על ליום התשלום המוקדם". שאלתי היא ,על סמך הסעיף הנ"ל, מה מותר לי לעשות בדירה היות ואין בהסכם זה כל פירוט לגבי תקופת השכירות. האם מותר לי לשפץ ולגור תמורת שכר דירה זה היות ומדובר בשלב שלפני הכניסה לדירה כרוכש? תודה יוסי yymm@zahav.net.il פקס: 153-77-9303785

  השב
 • 18:48, 10 ביולי 2012

  יוסי שלום רב. השאלה שלך ספציפית ונוגעת לפרשנות הסכם. מוצע לפנות לעו"ד לייעוץ.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.