עסקת נטו - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • שרון

  נשלח ע"ישרון 09:18, 24 ביולי 2012

  אנחנו מוכרים מגרש בעסקת נטו. לפי החוק , הבנתי שמס שבח יכול לשנות את השומה עד 4 שנים לאחר ההסכם. איך להבטיח מצב בו הקונה ישלם לי את המס במידה והשומה תתוקן ואקבל דרישה לתשלום לאחר העברת הבעלות (ההפקדה ברשויות המס תהיה לפי השומה העצמית - האם זה מספיק לי או שש כאםן סיכון?

  השב
 • 16:30, 24 ביולי 2012

  שלום רב. כעקרון בתוך 8 חודשים אמור המנהל לשום את המכירה וכבר אז ניתן יהיה לדעת מה המס הצפוי לתשלום, כפוף להשגות וערערים כמובן. פתיחת הושמה נעשית כחריג וזאת במקרים של גילוי עובדות חדשות שלא היו ידועות, הצהרה בלתי נכונה שיש בה משום להשפיע על המס ו/או טעות בשומה.בנוגע לבטחונות מוצע לפנות לעו"ד שעורך את ההסכם וללבן עמו את הנושא.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.