תשלום חוב מס רכוש - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • משה

  נשלח ע"ימשה 21:50, 4 באוגוסט 2012

  שלום, לפני כשנה רכשתי דירה (יד שניה) בבניין שלא נרשם עדיין בטאבו. החברה המשכנת נמצאת בתהליך כינוס נכסים ויש לה חוב למס רכוש בגין הקרקע בסכום של כחצי מליון ש"ח. הכונסת פועלת לטובת רישום הנכס בטאבו - ולטובת זה החוב למס רכוש ישולם על ידי הדיירים. כ5,000 ש"ח לדייר + שכר טרחה. השאלה שלי היא, האם אני יכול לתבוע את המוכר שממנו קניתי את הדירה (הוא קנה את הדירה מהקבלן) על הסכום הזה?

  השב
 • 13:19, 6 באוגוסט 2012

  שלום רב. על מנת להשיב כראוי לשאלתך יש לבחון את הוראות ההסכם ובמיוחד את הסעיפים המטילים את החבות והאחריות על ביצוע התשלומים.

  תגובה
 • 13:38, 6 באוגוסט 2012

  כתוב כך:
  הצהרת המוכר:
  המוכר מצהיר כי זכויותיו בדירה חופשיות מכל חוב, שעבוד, עיקול ו/או כל זכות של צדדים שלישיים, זולת מיסים ותשלומים הנובעים מהשימוש השוטף בדירה ...

  התחייבויות נוספות:

  8. התחייבויות נוספות

  8.1 כל המסים והארנונות, האגרות וההיטלים מכל סוג (לרבות מסים עירוניים או ממשלתיים, מים, גז, חשמל, טלפון, מיסי ועד בית וכיוצ"ב תשלומים בגין השימוש השוטף בדירה ובמתקניה) החלים ושיחולו על הדירה הנ"ל ובקשר אליה עד למועד המסירה, חלים על המוכר, וממועד המסירה ואילך יחולו על הקונה.

  8.2 מס שבח מקרקעין, אם יחול, יחול על המוכר.

  8.3 מס רכישה, אם יחול, יחול על הקונה.

  8.4 היטל השבחה, שהוטל בגין תוכניות שאושרו וקיבלו תוקף עד למועד החתימה על חוזה זה יחול על המוכר, ובמידה והוטל בגין תוכניות שאושרו וקיבלו תוקף לאחר מועד החתימה על חוזה זה יחול על הקונה.

  על אף האמור לעיל - מוסכם כי המוכר לא יהיה חייב בתשלום היטל השבחה בגין השבחה שלא מומשה בפועל על ידי המוכר, ושניתן לדחות את תשלומו למועד מימוש הזכויות. במידה וניתן לדחות את תשלום ההיטל על ידי חתימת הקונה על כתב התחייבות לתשלום ההיטל בעת המימוש כתנאי למתן האישור להעברת הזכויות, אזי יחתום הקונה על התחייבות כזו חלף תשלום ההיטל הנדון.

  8.5 ב"כ הקונה יטפל בביצוע ההעברה ורישום הזכויות על שם הקונה ברישומי החברה המשכנת, וכל ההוצאות הכרוכות בהעברת הזכויות ורישומן על שם הקונה, יחולו על הקונה.


  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.